Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Srdce na dlani zná své vítěze

Srdce na dlani
Ve středu 6. října 2010 se na Krajském úřadě kraje Vysočina, sešlo téměř 140 uživatelů a pracovníků zařízení sociálních služeb zřizovaných krajem Vysočina na setkání s názvem Srdce na dlani VII. Podtitulkem setkání bylo „Aktivně a s úsměvem se srdcem na dlani“ a tento název se zcela naplnil. Slavnostního zahájení se zúčastnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek, primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal, členové rady kraje Vysočina a ředitel krajského úřadu Zdeněk Kadlec.
 

 
 

Finálovému setkání předcházela dvě semifinálová kola, určená zvlášť pro uživatele domovů pro seniory a následně i pro uživatele ústavů sociální péče. V obou případech hráli všichni účastníci společenskou hru „šoupanda“. Mezi seniory zvítězili uživatelé Domova důchodců Onšov a ve druhé skupině byli nejlepší uživatelé z Ústavu sociální péče Lidmaň. Ve finále se tato dvě družstva utkala mezi sebou a ve velice těsném souboji zvítězili senioři z Onšova. Lidmaňská, Marta Štychová se navíc stala nejlepší hráčkou mezi jednotlivci. Všem závodníkům patří velká gratulace a obdiv.

„Část sedmého setkání Srdce na dlani byla věnována vystoupení jednotlivých zařízení sociální péče, ve kterém účastníci představovali rozličným způsobem zadaná slova. Úkolem ostatních návštěvníků bylo tato slovo uhodnout. Návštěvníci tak měli možnost vidět vtipné, zajímavé i poučné vystoupení svých kolegů ze spřátelených organizací,“ řekl krajský radní pro sociální záležitosti Petr Krčál.

 

Nedílnou součástí akce bylo i vylosování výherců z řad všech uživatelů zařízení sociálních služeb, kteří vyplnili soutěžní zadání v nově vytvořeném časopise Srdcovník. Z každé organizace byl vylosován jeden šťastný výherce malého dárku. V závěru setkání byly všem přítomným představeny společně vytvořené mandaly, kruhové obrázky, na jejichž výrobě se zúčastnili všichni účastníci semifinálových kol Srdce na dlani.

 

Kulturní část Srdce na dlani byla zpestřena vystoupeními, která zajistila skupina Bailandoras z Dolní Cerekve a skupina Berušky z Polničky. Zbývá už jenom pozvání na příští rok a poděkování za účast všem návštěvníkům krajského úřadu.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2010 / 7.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze