Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministerstvo dopravy: Zimní výbava na D1 už i mimo Vysočinu

značka zimní výbava
Po intenzivní intervenci kraje Vysočina podložené loňskými zkušenostmi s nekázní řidičů projíždějících bez zimních pneumatik Vysočinou rozhodlo ministerstvo dopravy o povinnosti zimní výbavy na plných 163 km dálnice D1. Povinnost mít od letošního listopadu zimní výbavu tak bude platit pro jízdu na D1 od Mirošovic po Kývalku.
 

 
 

"Problém letního obutí má v zimě na Vysočině více podob. V lepším případě nám neukáznění řidiči zablokují souběžné komunikace kolem D1 a zabrání plynulému průjezdu všem ostatním vozidlům. V horším případě dojde k dopravní nehodě bez možnosti jejího odstranění, neboť složky integrovaného záchranného systému – hasiči, policisté i záchranka včetně odtahové služby nebo zimní mechanizace – nemají možnost se k místu v kolonách dostat. Komunikace je obvykle kvůli kolizi neprůjezdná z obou stran,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana kraje Vysočina.

 

Vedení kraje Vysočina by do budoucna přivítalo řešení v podobě plošné celorepublikové povinnosti používat zimní pneumatiky. Odpadlo by tak náročné povolování umisťování značek zimní výbava vč. jejich každoroční instalace a reinstalace, stejně jako i nákup značek. Pokud se ministerstvu dopravy podaří prosadit v obou komorách Parlamentu ČR novelu zákona, mohlo by platit povinné zimní obutí bez výjimky pro všechny řidiče už od Nového roku.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2010 / 6.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze