Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj v pátek otevře silnici na Třebíč. Začala rekonstrukce silnice Jihlava - Pelhřimov

Kraj v pátek otevře silnici na Třebíč. Začala rekonstrukce silnice Jihlava - Pelhřimov
V pátek 8. října po 14:00 hodině bude otevřen pro běžnou osobní dopravu dva kilometry dlouhý úsek nové silnice II/405 Příseka - Brtnice. Naopak práce na realizaci projektu II/602 hr. kraje – Pehřimov, 3. stavba v minulém týdnu odstartovaly. Těžká technika bude až do konce října vidět na 2,5 km dlouhém úseku v katastru obce Vyskytná. Provoz je zde řízen semafory a při dokončování pokládek asfaltu bude provoz přesunut na souběžnou komunikaci vedoucí přes obec Vyskytná.
 

 
 

Stavba úseku II/405 Příseka – Brtnice začala loni koncem září, stavbaře zdržovala dlouhá zima. Silnice je fakticky přeložkou původní komunikace v šířce 9,5 metru. „Významnější změny byly provedeny v založení jednoho z propustků, kde bylo využito speciálního zakládání pomocí geobuněk,“ uvedla vedoucí krajského odboru dopravy Hana Strnadová. Náklady na dokončovaný úsek zkapacitňované komunikace dosáhnou 175 miliónů korun a minimálně z 85% budou hrazeny z ROP Jihovýchod.

 

Na tzv. pelhřimovské výpadovce II/602 se budou řidiči během podzimu potkávat s těžkou technikou pravidelně. Koncem září začaly práce na úseku o délce 2,5 km u obce Vyskytná. „Během prvního pracovního víkendu byla odfrézována stávající živičná vrstva a zahájeny zemní práce, kromě jiného na výkopech pro pokládání telematického zařízení,“ popsal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl. V příštím roce budou práce na II/602 pokračovat modernizací 3,5 km dlouhého úseku u obce Dušejov a cca 3 km dlouhého úseku od obce Strměchy, včetně generální rekonstrukce údolního mostu u odbočky na obec Zachotín. Celkové náklady projektu II/602 hranice kraje – Pehřimov, 3. stavba jsou odhadovány na 184 miliony korun a předpokládá se, že jejich významná část bude proplacena z ROP Jihovýchod.  

 

 

  • Více informací:
    Ing. Hana Strnadová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Mail: strnadova.h@kr-vysocina.cz , tel.: 564 602 235
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 5.10.2010 / 5.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze