Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministr Vít Bárta řešil na Vysočině situaci kolem D1 i mýtné na silnicích nižších tříd

ministr dopravy Vít Bárta
Do konce roku musí mít ministerstvo dopravy ČR jasno o nejdůležitějších stavbách v regionech. V pátek 1. října se gesční ministr Vít Bárta setkal s vedením Vysočiny. "I v tomto kraji platí, že prioritou vlády jsou obchvaty," řekl ministr. Na Vysočině, stejně jako v ostatních krajích, nyní vzniká pracovní skupina, která by podle Bárty měla zásadně přehodnotit důležitost plánovaných dopravních staveb.
 

 
 

Podle náměstka hejtmana Vysočiny pro oblast dopravy Libora Joukla je strategické pro rozvoj regionu dokončení mimoúrovňové křižovatky Jihlava - Pávov resp. klíčové napojení největší jihlavské průmyslové zóny na D1. Ministr Vít Bárta uvedl, že tato akce s náklady pod 100 miliony korun je první mezi těmi, které se budou stavět, pokud se ministerstvu dopravy podaří najít další úspory. Dalším bolavým místem dopravní infrastruktury v majetku státu je na Vysočině dokončení zkapacitnění komunikace Božejov - Ondřejov a Ondřejov - Pelhřimov. Dalšími adepty na řešení jsou také nebezpečné zatáčky v obci Pohled nebo u Mělkovic na Žďársku.

 

Zástupci kraje také s ministrem jednali o prosazení plošné povinnosti používání zimních pneumatik u aut. "Chceme, aby zimní obutí bylo povinné v celé republice," uvedl náměstek hejtmana Libor Joukl. Řekl, že nyní se auta na dálnici D1 vyhýbají značeným úsekům s povinnou zimní výbavou a ucpávají regionální silnice. Bárta přislíbil, že se tímto problémem bude aktuálně už toto úterý zabývat. Diskuzi nevyloučil ani na téma zpoplatnění užívání silnic I.  a nižších tříd.

Nově ustavená regionální skupina na Vysočině se ale nebude zabývat plánovaným rozšířením dálnice, protože to je součástí balíčku staveb, které by měly být, podle informací ministra, financovány soukromými investory.

V rámci návštěvy Vysočiny ministr dopravy Vít Bárta navštívil i dálniční oddělení Policie ČR ve Velkém Beranově a prohlédl si jedeno z přemostění D1, konkrétně hospodářský most u Řehořova.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 4.10.2010 / 4.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze