Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domovu na Mitrově je už padesát let

Domovu na Mitrově je už padesát let
Slavnostní chvíle prožilo na tři stovky účastníků Dne otevřených dveří v Domově důchodců na Mitrově, který v letošním roce slouží sociálním účelům už padesátým rokem. Domov pro seniory na Mitrově poskytuje starým lidem z regionu plné zaopatření, ubytování a stravování. V současné době je v mitrovském domově přes jednostotřicet seniorů. Původní budova se za padesát let významně změnila, kraj Vysočina za posledních deset let investoval do jednotlivých budov desítky milionů. Investice pomohly k výraznému zkonfortnění sociálních služeb a posléze i životních podmínek seniorů. Slavnostních oslav 50. výročí od založení domova se zúčastnil i radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál a vedoucí oddělení sociální péče kraje Vysočina Jiří Bína.
 

 
 

Padesátiletou historii Domova pro seniory přiblížil ve svém vystoupení ředitel zařízení Oldřich Brož. Připomněl začátky zařízení a jednotlivé etapy rozvoje péče o staré a přestárlé spoluobčany. V rámci oslav uspořádalo vedení domova i Den otevřených dveří pro veřejnost a rodiny jednotlivých klientů. Toho se za příjemného počasí zúčastnilo na téměř tři sta lidí. Zájem byl o prohlídku domova, ale i o vystoupení kapely z Ústavu sociální péče v Křižanově, která již dlouhou dobu vystupuje pod názvem Šafářanka. V areálu domova probíhala celá řada soutěží.

 

„Domov je místem, kde se lidi cítí dobře. Kde jsou v bezpečí a kde mají své přátele a známé. Mitrovský domov je toho důkazem. Je to místo, na které se mohou obrátit rodiny s celou řadou otázek směřujících do oblasti péče a vzdělávání lidí třetího věku. Sociální péče a její kvalita je vůbec velmi důležitým tématem v současné době, kdy se opět diskutuje o financování a tím pádem o kvalitě sociálních služeb,“ řekl krajský radní Petr Krčál

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2010 / 2.10.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze