Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace
Dokladem této skutečnosti byla přednáška věnovaná mostním stavbám Vysočiny, jenž se uskutečnila 20. 9. 2010 v sídle kraje Vysočina. Vysokoškolský pedagog, autor několika publikací věnovaných mostním stavbám a veliký popularizátor českých a slovenských mostů Doc. PhDr. Dušan Josef, CSc při příležitosti ukončení výstavy „Mosty a lávky kraje Vysočina“, besedoval se studenty středních stavebních škol z Jihlavy a z Havlíčkova Brodu.
 

 
 

Didaktičtější ráz dodaly přednášce autorovy modely mostů. Setkání proběhlo v přátelské atmosféře. Studenti, kteří se nebáli odpovědět na všetečné otázky pana docenta, byli obdarování drobnými dárky související s mosty.

 

Samotná výstava vznikla z iniciativy pana Dušana Josefa ve spolupráci s Odborem kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu kraje Vysočina, v souvislosti s vydáním  stejnojmenné publikace Mosty a lávky kraje Vysočina. Návštěvníci si výstavu mohli v letních měsících prohlédnout v sídle kraje.

 

V nejbližších dnech se výstava stěhuje do prostor Muzea Vysočiny Jihlava, kde ji zájemci o mostní stavby Vysočiny mohou navštívit do konce listopadu.

 

 

Mosty spojují nejen břehy, ale také generace

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.9.2010 / 21.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze