Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Běhounek si hodil historickou kolejnicí

Hetjman Běhounek si hodil historickou kolejnicí
Polojasné počasí, které dalo najevo, že vláda léta se pozvolna, ale jistě blíží ke konci, tradiční polničská pouť a typicky sportovní atmosféra. Tak by se dal charakterizovat 10. jubilejní ročník netradičního sportovního klání pod názvemHod polničskou kolejnicí do dálky, které se uskutečnilo v sobotu 4. září 2010 v Polničce za účasti novoměstského horolezce Radka Jaroše, hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka, poslance Karla Černého, senátorky Dagmar Zvěřinové a náměstků hejtmana Vladimíra Novotného a Libora Joukla. Slavnostní hod kolejnicí uvedl starosta obce Bohumil Cempírek. Akci uspořádali místní dobrovolní hasiči společně s Tělovýchovnou jednotou Sokol a Salón expres Vagón Polnička. Přítomen byl i promotým kraje Vysočina.
 

 
 

Hod téměř osm kilogramů těžkou metou z kolejnice, která byla odlita v dnes již zaniklých polničských železárnách v roce 1837, přilákal i přes proměnlivé počasí na pět stovek diváků a na šedesátku soutěžících. Vlastní soutěž ve vrhu kolejnicí zahájili společně hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a Radek Jaroš, a to prvním symbolickým hodem, který byl provázen bouřlivým potleskem zúčastněných diváků.

Soutěžilo se v kategoriích muži do 40 a nad 40 let a kategorii žen, dále v kategorii veteráni a samozřejmě bylo zařazeno celkem pět kategorií dětí. Ty házely dřevěnou replikou. Ženám se při této netradiční soutěži připočítávalo k hodu plných deset metrů. Stranou soutěžního klání nezůstali ani hosté. Házel náměstek hejtmana Libor Joukl, ale svým hodem obohatila soutěž i senátorka Dagmar Zvěřinová nebo starosta nedalekého Žďáru nad Sázavou Jaromír Brychta a radní kraje Vysočina Petr Krčál.

 

V průběhu soutěže se v příjemném prostředí přírodního areálu Salónu expres Vagón Polnička uskutečnila ještě autogramiáda s Radkem Jarošem a řada soutěží pro děti a dospělé od super promotýmu kraje Vysočina
 

Hod kolejnicí, Polnička

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2010 / 8.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze