Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tiskové prohlášení hejtmana kraje Vysočina, místopředsedy Rady Asociace krajů ČR

ilustrační foto
Jsem šokován informacemi o plánovaných platových redukcích ve zdravotnictví, které dnes zveřejnily Hospodářské noviny. Bez jakékoli odborné či jiné debaty hodlá, podle informací v tisku, ministr práce a sociálních věcí radikálně zasáhnout do budoucího odměňování lidí placených z veřejných rozpočtů.
 

 
 

Úporná snaha zřizovatelů nemocnic tyto personálně stabilizovat tím dostává, po problémech se systémem vzdělávání lékařů, zásah, ze kterého se naše zdravotnictví už nikdy nevzpamatuje. Pokud jsou informace v tisku skutečně pravdivé a musím přiznat, že jsou bohužel jediné, které máme nyní k dispozici, neboť avizované změny v této podobě nebyly s nikým z krajů diskutovány, pak se začíná naplňovat katastrofický scénář ve zdravotnictví. Lékaři a pracovníci ve zdravotnictví dostávají nyní od Vlády ČR jasnou informaci o skutečném pohledu na hodnotu jejich práce. Není se tedy co divit, že se dojde na jejich hromadné odchody za lépe placenou a váženou prací za hranice našeho státu. Zarážející je i v tisku uváděná pasivita odvětvového ministra zdravotnictví, který na boj o odpovídající ohodnocení svých kolegů, rezignoval. Prohru v této „válce“ o zdraví nebo její důsledky pocítí bohužel především ti, kteří budou svého zdravotníka nutně potřebovat.

 

Očekávám, že si Vláda ČR, poslanci a především ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) a jeho kolega ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) uvědomují veškeré důsledky navrhované reformy platů a jsou připraveni nést veškeré následky a berou na sebe veškerou odpovědnost, které tato reforma bude ve fungování nejen českého zdravotnictví jistě mít.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman kraje Vysočina, místopředseda Rady Asociace krajů ČR a předseda Zdravotní komise Asociace krajů ČR

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2010 / 2.9.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze