Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Tiskoviny Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stav rozpočtu kraje Vysočina je uspokojivý

Stav rozpočtu kraje Vysočina je uspokojivý
Pohled na stávající stav rozpočtu kraje Vysočina by se dal okomentovat slovem realistický. V polovině roku se celkové daňové příjmy krajské pokladny pohybují 4 procenta nad rozpočtovaným statusem. „Připravovaný rozpočet daňových příjmů na rok 2011 bude na doporučení analytiků nastaven na 101% hodnoty rozpočtu roku 2010,“ avizuje Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast financí.
 

 
 

„Aktuální příjmy ze sdílených daní se v případě kraje Vysočina pohybují lehce nad hranicí rozpočtovaných hodnot. „Dalo by se tedy mluvit o mírném optimismu,“ nechal se slyšet Vladimír Novotný. Jeho tvrzení vychází z čísel, která v polovině roku avizují čtyř procentní nárůst očekávaných krajských daňových příjmů. Lehce optimistická jsou i daňové výnosy prvního prázdninového měsíce, kdy je krajský rozpočet 260 miliónů nad plánovanými příjmy. To je však způsobeno náběhem daní právnických osob podávajících daňové přiznání k 30. 6., a proto tento pozitivní trend ve vývoji daňových příjmů může být do konce roku eliminován.

 

I přes současný pozitivní vývoj plnění příjmů kraj Vysočina sestaví rozpočet na rok 2011 o pouhé jedno procento nad rozpočet roku 2010. „Pracovní verzi příštího rozpočtu budu mít na stole v průběhu září. V měsíci říjnu a listopadu ho dostane k dispozici finanční výbor a rozpočtová komise, předpokládám, že krajští zastupitelé ho projednají v prosinci na jednání krajského zastupitelstva,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast financí.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.7.2010 / 29.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze