Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina a její organizace opět společně soutěží dodavatele energií

Vysočina a její organizace opět společně soutěží dodavatele energií
Kraj Vysočina pokračuje v hledání úspor v provozních nákladech svých i jím zřizovaných organizací. Jako první z krajů ČR využil pro nákup plynu a elektrické energie elektronickou aukci a během posledních let ušetřil sobě i organizacím řádově desítky milionů korun. V tuto chvíli stejným způsobem plánuje Vysočina nakoupit energie i pro příští rok. Noví dodavatelé budou známí na přelomu září a října.
 

 
 

„Společná zakázka na dodavatele energií pro rok 2011 zahrnuje aktuálně 326 odběrných míst nízkého napětí a 39 míst s odběrem vysokého napětí. V případě odběru zemního plynu evidujeme 229 odběrných míst,“ uvedla vedoucí projektu Iveta Fryšová.

 

V předchozích elektronických aukcích se Vysočině a jejím organizacím podařilo v případě změny dodavatele elektrické energie snížit cenu o 40% a ušetřit tak téměř 13 mil. Kč. V případě pilotní poptávky pro dodavatele zemního plynu pro osm krajských zdravotnických zařízení se v první zakázce kraje Vysočina podařilo cenu snížit o 50% a ušetřit 20 mil. Kč oproti předchozímu roku.

 

„Tak vysoké snížení ceny za pořizovanou energii bylo pro nás velkým překvapením. Jsme si vědomi, že v opakované aukci už úspory nebudou tak velké, protože prostor pro manévrování se hodně zmenšil. Při opakované e-aukci navíc odpadají vyšší náklady spojené se zadáním zakázky, a tak se nám vyplatí energie soutěžit i opakovaně,“ zdůvodnil kroky kraje Vysočina Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast financí a doplnil, že Vysočina chápe elektronickou aukci jako jeden z nejtransparentnějších způsobů zadávání veřejných zakázek.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.7.2010 / 27.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze