Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny

Obyvatele domova důchodců ve Ždírci čekají velké změny
Velké změny v letošním roce čekají obyvatele i personál Domova důchodců ve Ždírci. V současné době se stěhují do nově otevřené budovy domova v Havlíčkově Brodě. Přesun je jen dočasný, z důvodů rozsáhlé rekonstrukce současného ždíreckého areálu pro seniory. Budova po rekonstrukci klientům nabídne vyšší komfort – sníží se počet seniorů na pokojích a zároveň každý pokoj bude vybaven vlastním sociálním zařízením. V současné době slouží jedna koupelna s dvěma toaletami patnácti a více seniorům.
 

 
 

Rekonstrukce s sebou nese obtíže, a to z pohledu snížení kapacity stávajícího domova. Z tohoto důvodu se plánuje výstavba  ještě další nové budovy s 56 lůžky, která má sloužit především pacientům s Alzheimerovou chorobou. „Nyní máme pro tyto pacienty 21 lůžek. Evidujeme však velký počet žádostí o přijetí klientů s touto nemocí,“ vysvětlil ředitel ždíreckého Domova důchodců Miroslav Svatoš.

 

V současné době byla schválena finanční podpora ministerstva práce a sociálních věcí. „Náš záměr na rozšíření kapacity domova podepsal v minulých dnech ministr Petr Šimerka s tím, že tato kapacita bude opravdu využita výlučně pro klienty s poruchou mentálních funkcí,“ řekl krajský radní Petr Krčál. Rekonstrukci stávající budovy za více jak 70  milionů už zřejmě nic nebrání. Stavět se začne hned, jakmile proběhne soutěž a bude znám zhotovitel stavby. „Prostředky jsou podepsané ministerstvem, přestavba může začít někdy okolo srpna ,“ dodal Krčál.

 

V současné době řešila rada a zastupitelstvo kraje Vysočina i nabytí pozemků pro realizaci akce “Přístavba k Domovu důchodců Ždírec“. Kraj Vysočina má v úmyslu realizovat akci s výše uvedeným názvem. Jedná se o přístavbu nového křídla jižní části stávajícího areálu Domova důchodců Ždírec. Součástí nově vybudovaných objektů má být i klidová a odpočinková zóna (park) pro klienty domova důchodců, pro níž mají být pozemky získány úplatně z vlastnictví obce Ždírec.

 

„Přístavba umožní vytvoření specializovaného zařízení v kraji Vysočina pro komplexní péči o osoby s výrazným komunikačním a sociálním handicapem. Ve spolupráci s odborem životního prostředí byly zahájeny přípravy pro podání žádosti na revitalizaci těchto pozemků z EU fondů,“ dodal k celé realizaci stavby náměstek hejtmana Libor Joukl, který má ve své pravomoci i majetek kraje.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 9.7.2010 / 9.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze