Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Tiskoviny Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Otevření parku Gustava Mahlera v Jihlavě se zúčastnil prezident České republiky

Otevření parku Gustava Mahlera v Jihlavě se zúčastnil prezident české republiky
Stejně jako v předchozích letech vypukly oslavy narození hudebního velmistra Gustava Mahlera. Oslavy byly započaty slavnostním otevřením nového parku a odhalení unikátní sochy.Velkolepého zahájení stopadesátého výročí byl přítomen i prezident České republiky Václav Klaus a hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Na 7.července připadá významná událost, kterou je narození hudebního génia Gustava Mahlera. Světoznámý dirigent a skladatel se zařadil mezi čestné občany města Jihlavy. K uctění jeho památky byl proto vybudován nový Park Gustava Mahlera. Slavnostní pásku přestřihli primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal, prezident České republiky Václav Klaus, hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a akademický sochař Jan Koblasa, který je tvůrcem sochy Gustava Mahlera, dominanty celého parku. Otevření parku a slavnostního odhalení sochy byli účastni i další významní hosté, jakožto delegace ze spřáteleného kraje Dolního Rakouska v čele s náměstkem Wolfgangem Sobotkou. Celé akci přihlížela necelá tisícovka diváků.

 

Nádherné a klidné místo vyšlo bezmála na 40 miliónů korun. Na této částce se podílel i kraj Vysočina, který sponzoruje i samotný Festival Gustav Mahler Jihlava. Park se nachází v Benešově ulici v Jihlavě na místě dřívějšího tržiště.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 8.7.2010 / 8.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze