Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nová hřiště budou sloužit zejména dětem

Nová hřiště budou sloužit zejména dětem
První prázdninový den prožili děti a jejich rodiče ve Velkém Meziříčí ve slavnostní atmosféře. Na tento den připadlo otevření nové sítě dětských hřišť. Zasloužili se za ně, krom finančních prostředků města, i evropské finanční prostředky z ROP NUTS II Jihovýchod, které společně spravuje kraj Vysočina a Jihomoravský kraj. Výstavba celkem sedmi zbrusu nových dětských hřišť ve Velkém Meziříčí přišli otevřít radní kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, starosta města Velké Meziříčí František Bradáč a místostarosta Josef Komínek.
 

 
 

Jako první bylo zhotoveno hřiště v ulicích Nová a Nad Jordánkem. Následovalo další v ulici Hornoměstská. Poté v Hliništích, v ulici Bezručova a Čechova. Posledním zhotoveným hřištěm je to největší z nich, jehož součástí je i dětské dopravní hřiště, a to v ulici Oslavická, kde celá slavnost první den prázdnin proběhla. Ve městě je několik sportovišť, která jsou volně přístupná dětem a mládeži, avšak jedná se o sportoviště nevybavená mobiliářem, jako u hřišť nových.

 

„Velké Meziříčí se na výstavbě hřišť podílí společně s dotacemi z Regionálního operačního programu Jihovýchod, který  podporuje dotacemi z Evropského fondu pro regionální rozvoj především investiční projekty realizované v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Celkové finance jsou 6,8 milionů korun, z toho jsou 4,7 milionu korun dotace a zbytek vlastní zdroje města,“ řekl po slavnostním otevření krajský radní Petr Krčál.

 

„Když zde na hřišti vidím tolik dětí říkám si: ´za poměrně málo peněz hodně muziky´. Z toho mám opravdu radost. Hlavně, aby hřiště sloužila dětem co nejdéle v tak pěkném stavu, jako jsou nyní,“ řekl na závěr slavnostního otevření dětských hřišť František Bradáč.

 

Město Velké Meziříčí děkuje všem sponzorům, kteří se na slavnostním otevření podíleli a dále i kraji Vysočina a zdejšímu domu dětí a mládeže.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 7.7.2010 / 7.7.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze