Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na odboru zdravotnictví bude k dispozici klinický psycholog

Zátěžové situace, syndrom vyhoření a jiné psychické problémy se stále častěji stávají obtížně řešitelnou situací i u běžné populace. V déle trvajících případech je potřebná pomoc odborníka. Kraj Vysočina proto zajistil pro tyto případy pomoc klinického psychologa.
 

 
 

Psycholog bude k dispozici především občanům, kterým vznikl psychický problém v souvislosti s jejich nespokojeností s konkrétním fungováním zdravotnictví v kraji. I občané stěžující si na konkrétní pochybení zdravotnického systému nebo jednotlivců si mohou zde s odborníkem rozebrat situaci a nastínit možné cesty, jak z toho.

 

Na druhé straně je psychicky velmi náročná i práce zdravotníků a mnohdy i úředníků, kteří jsou vystavováni stálým tlakům i mnoha stresovým situcím. Proto bude psycholog řešit i problémy pracovníků krajských zdravotnických zařízení a zaměstnanců Krajského úřadu kraje Vysočina. „Jde nám o spokojenost, psychickou vyrovnanost, vzájemné pochopení a  toleranci všech zúčastněných. Spokojený pacient i zdravotník jsou naším cílem. I v případě nedorozumění a konfliktů je třeba dojít k tomu, že postoje a pocity těchto skupin jsou spojené nádoby a že jejich zájmy nejsou protichůdné,“ zdůraznil vedoucí krajského odboru zdravotnictví MUDr. Lukáš Kettner. „A nakonec i psychicky vyrovnaný úředník je výkonnější a usměvavější ve vztahu k občanům,“ dodal Lukáš Kettner.

 

Jak bude konkrétně tato pomoc realizována? Od 1. 6. 2009 bude na odboru zdravotnictví Krajského úřadu kraje Vysočina, Věžní 26, 4. podlaží, kancelář č. 46,  přítomen vždy každé pondělí v době od 14:00 hodin do 18:00 hodin klinický psycholog odboru zdravotnictví – PhDr. Zdeněk Kulhánek. V případě Vašeho zájmu o konzultaci s ním, je třeba se předem telefonicky objednat na tel. č. 608 529 851. Objednání je nutné z důvodu plynulého rozložení jednotlivých konzultací.

 
Zodpovídá: Bc. David Talpa
Vytvořeno / změněno: 1.6.2009 / 1.6.2009
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Informace pro veřejnost > Informace pro veřejnost

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze