Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třebíčská nemocnice rozjela dlouhodobou ošetřovatelskou intenzivní péči

Pět lůžek dlouhodobé ošetřovatelské intenzivní péče (DIOP) zřídila v rámci své Léčebny pro dlouhodobě nemocné Nemocnice Třebíč. Oddělení je nyní kompletně obsazeno pacienty, kteří jsou léčeni převážně s neurologickými potížemi. Rekonstrukce včetně nutných dispozičních úprav, pořízení nových lůžek, matrací a přístrojů přišlo nemocnici na 1,9 mil. korun.
 

 
 

Léčebna dlouhodobě nemocných při Nemocnici Třebíč nyní disponuje 47 lůžky LDN a nově pěti vyčleněnými lůžky pro DIOP. „Na tato lůžka budou umisťováni pacienti převážně s neurologickými postiženími, kteří již nevyžadují péči na akutním lůžku, ale je pro ně nezbytná dlouhodobá intenzivní ošetřovatelská péče. Jde zejména o pacienty s apalickým syndromem. Péči o pacienty na této ošetřovací stanici bude zajišťovat vedoucí lékař a lékař stanice, staniční sestra s kolektivem dalších tří sester a tří členů pomocného zdravotnického personálu,“ uvedl při představení oddělení ředitel Nemocnice Třebíč Petr Mayer.

„Zařízení tohoto typu pro specifickou skupinu pacientů nemocnici chybělo. Důstojná dlouhodobá péče je zaručena odborností zdravotnického personálu i nového vybavení vč. moderních přístrojů. Jsem rád, že oddělení vzniklo z prostředků kraje Vysočina i nemocnice samotné,“ shrnul při návštěvě nového oddělení radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123

 
Zodpovídá: Bc. David Talpa
Vytvořeno / změněno: 27.2.2009 / 27.2.2009
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Informace pro veřejnost > Informace pro veřejnost

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze