Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj rozdělí 670 tisíc mezi 92 obcí na údržbu příkopů kolem silnic

ilustrační foto
Více než 670 tisíc korun z krajského rozpočtu si rozdělí 92 obcí na Vysočině. Použijí je na údržbu veřejné zeleně na veřejných prostranstvích v průjezdních úsecích obcí podél silnic II. a III. tříd. Na údržbu příkopů a náspů kolem silnic kraj Vysočina obcím přispívá už třetím rokem. "Zájem obcí o tuto účelovou dotaci roste. Oproti loňskému roku jsme rozpočet na tuto aktivitu o 200 tisíc navýšili. Mohli jsme tedy rozdělit až jeden milion korun," uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Libor Joukl.
 

 
 

Krajská dotace na údržbu veřejné zeleně v průjezdních úsecích obcí podél silnic letos pomůže s údržbou 482 tisíc m2 pozemků. Obce mohou získat dotace ve výši 0,70 Kč za m2 za dvojí sečení v průběhu vegetačního období. "Údržba vegetace v průjezdních úsecích je velice komplikovaná z hlediska nevyjasněnosti majetkoprávních vztahů a různých právních výkladů. Tento pravidelný dotační titul má přispět ke zvýšení bezpečnosti na našich silnicích, především k zpřehlednění komunikací. Dalším pozitivem krajské podpory je estetický efekt,“ uvedl Libor Joukl.

 

Rok

Počet obcí s dotací

Celková výše dotace v tis. Kč

2008

67

444

2009

68

518,5

2010

92

670,1

Celkem

1632,6

                Tab. 1: Vývoj přidělených dotací na údržbu vegetace kolem silnic obcím na Vysočině

 

Rostoucí počet žadatelů si Libor Joukl vysvětluje především současnou finanční tísní některých obcí a také jednoduchou administrací dotace.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2010 / 27.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze