Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Záchranáři z Vysočiny uspěli na Rellye Rejvíz

V Jeseníkách se uskutečnil již 13. ročník soutěže posádek záchranných služeb Rallye Rejvíz. Letošního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 116 posádek ze 13 zemí světa. Probíhala v několika kategotiích a spočívala v řešení modelových úkolů – simulovaných výjezdů záchranné služby do terénu. Posádky musely každého pacienta pečlivě vyšetřit, odebrat anamnézu a ošetřit dle nejnovějších doporučení, to vše do vypršení časového limitu, který trval maximálně dvanáct až patnáct minut. Důraz byl kladen i na komunikaci s figurantem – pacientem, který mohl za z jeho pohledu kvalitní a profesionální ošetření přidělit posádce další bodové ohodnocení.
 

 
 
Posádky ZZS kraje Vysočina se ve velké konkurenci neztratily. V mezinárodní kategorii International Competition soutěžila posádka ve složení MUDr. Jana Kubalová (oblast Jihlava), Radka Abrahámková, DiS (oblastní středisko Třebíč), Nina Šindelářová (oblastní středisko Havlíčkův Brod). Z celkového počtu 29 posádek se ženy z Vysočiny umístily na vynikajícím druhém místě. Velmi pěkného 8. místa v kategorii „rychlá lékařská pomoc- národní“ v konkurenci rovněž 29 posádek dosáhla posádka RLP Třebíč ve složení MUDr. Jan Polách, Lukáš Bača, DiS a řidič Miroslav Bláha. Soutěž byla náročná, soutěžící vyčerpaní, ale plní zážitků a nových zkušeností. Výsledky našich záchranářů svědčí o stabilně velmi dobré úrovni záchranné služby na Vysočině.
 
Zodpovídá: Bc. David Talpa
Vytvořeno / změněno: 16.6.2009 / 16.6.2009
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina > Zdravotnictví v Kraji Vysočina > Strategie zdravotnictví > Zdravotní plán Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze