Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Silnice na jižní Moravě už nebudou na pozemcích ve vlastnictví kraje Vysočina

Silnice
Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek dnes v obci Lubné (JMK) společně podepsali memorandum o majetkoprávním vypořádání pozemků. V praxi to znamená, že v dohledné době bude dokončen bezúplatný převod pozemků pod komunikacemi, které jsou od 1. ledna 2005 po změně hranic krajů na území Jihomoravského kraje a dosud mají původního vlastníka – Vysočinu. Řádově jde o 780 tisíc m2 pozemků v hodnotě přesahující 15 miliónů korun.
 

 
 

„Podpisem jsme se zavázali, že učiníme veškeré kroky nezbytné k vzájemnému majetkoprávnímu vypořádání pozemků pod komunikacemi II. a III. tříd, mostů a ostatních objektů na komunikacích v oblasti hranice mezi oběma kraji. Jsme rozhodnuti dotáhnout do konce proces, který se vleče již pět let a naši předchůdci ho z nám neznámých důvodů stále odkládali,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek a zároveň dodal, že projednání majetkoprávního vypořádání pozemků kraje Vysočina na území Jihomoravského kraje bude předmětem nejbližšího zasedání krajského zastupitelstva v květnu.

 

Kraj Vysočina nyní stále vlastní pozemky pod komunikacemi, které přešly do správy Jihomoravského kraje po 1. lednu 2005, kdy došlo ke změně hranic krajů. „Konkrétně jde o 776 482 m2 pozemků. Kromě toho se s jižní Moravou dělíme o jeden most. Jeho spoluvlastnictví není ideální dále zachovávat. Řešením je předat polovinu mostu Jihomoravskému kraji, který již před časem zpracoval přípravu investiční akce zahrnující i rekonstrukci tohoto mostu,“ doplnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku Libor Joukl.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.4.2010 / 20.4.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze