Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„Věnuj mobil“ vyzývá kraj

Na rozvoj sběru použitých elektrozařízení se druhým rokem zaměřuje společný projekt kraje Vysočina s provozovatelem kolektivního systému zpětného odběru elektrozařízení společností ASEKOL s.r.o.
 

 
 

V letošním roce získají další města, městyse a obce přístřešky na skladování elektrozařízení, tzv. E-domky i klecové a stacionární kontejnery na drobné elektro. Opakovat se bude dílčí doplňková soutěž v soutěži obcí „My třídíme nejlépe“ ve výtěžnosti zpětného odběru elektrozařízení pro obce zapojené do systému Asekol.

 

Novinkou je akce s názvem Věnuj mobil. Zdeněk Ryšavý, radní pro životní prostředí, vysvětlil její podstatu: „Obyvatelé kraje obdrží jako přílohu krajských novin speciální obálky, pomocí kterých se budou moci zbavit svých nefunkčních či zastaralých telefonů a přitom si zasoutěžit a podpořit dobrou věc.“ Společnost Asekol totiž u zaslaných telefonů zajistí ověření funkčnosti a poté je spolu s příslušenstvím poskytnou sdružení Pěstounské rodiny kraje Vysočina pro adoptované děti a děti v pěstounské péči.

 

Součástí společného projektu jsou i venkovní akce a tématická výstava o zpětném odběru elektrozařízení, která je plánovaná na podzim v prostorách krajského úřadu. „Věřím, že projekt přispěje k udržení předních pozic, které kraj Vysočina ve sběru elektrozařízení v rámci České republiky drží,“ uzavřel Zdeněk Ryšavý.

 

  • Eva Navrátilová, odbor životního prostředí
    Krajský úřad kraje Vysočina
    mail: navratilova.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.3.2010 / 30.3.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze