Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Transformace ÚSP Jinošov

Klienti Ústavu sociální péče Jinošov se již nevrátí do izolovaného areálu historického komplexu zámku blízko Náměště nad Oslavou. Kraj rozhodl o transformaci tohoto sociálního zařízení a zveřejňuje záměr prodeje bývalého zámeckého areálu. Projektanti nyní připravují návrhy stavebních řešeních nových domovů – objektů chráněného bydlení pro 80 klientů.
 

 
 

Bývalý zámecký areál v Jinošově je ve velice špatném stavebnětechnickém stavu. V únoru 2008 zde došlo k havárii části stropních konstrukcí a budova nemůže být z důvodů špatné statiky vodorovných nosných konstrukcí již dva roky využívána. „Náklady na rekonstrukci celého ústavu odhadujeme na zhruba 100 mil. korun,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že budova zámku plně nevyhovuje ani potřebám provozu ústavu sociální péče.

„Využitím prostředků z Integrovaného operačního programu by bylo možné zajistit integraci klientů do společnosti nenásilným ubytováním v nově postavených domcích včetně souběžné výstavby objektu se společným zázemím pro sociální služby a denní aktivity klientů,“ přiblížil nové řešení radní kraje pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

V tuto chvíli jsou pro výstavbu nového chráněného bydlení vytipovány lokality v první etapě ve Velké Bíteši a Náměšti nad Oslavou. Další výstavba bydlení je zvažována v Kralicích nad Oslavou, Třebíči, Jaroměřicích nad Rokytnou, Hrotovicích a Mohelně.

První obytné domky určené pro integraci handicapovaných spoluobčanů by mohly být předány začátkem příštího roku. Vše je závislé na specifikaci požadavků ministersva práce a sociálních věcí a posouzení jednotlivých projektů.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.1.2010 / 26.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze