Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Další krajské dotace na územně plánovací činnost obcí

ilustrační foto
Od roku 2003 kraj Vysočina přispěl na pořízení územního plánu 479 obcím celkem více než 47 milionů korun. Největší zájem o tento typ krajské dotace měly obce po roce 2007, kdy začal platit nový stavební zákon. Podle něj již obcím nestačí pro plánování vlastního rozvoje jednodušší urbanistická studie.
 

 
 

„Cílem poskytování dotací je podpora územně plánovací činnosti – pořízení územních plánů hlavně malých obcí. Malé obce by si bez dotace územní plán ve většině případů nepořídily. Územní plán pak mohou využit pro získání dotací z dotačních titulů kraje, ministerstev či EU. Většina programů má v podmínkách poskytnutí dotace schválený územní plán,“ uvedl krajský radní Zdeněk Ryšavý a doplnil, že ke krajské dotaci obce za posledních osm let přidaly ze svých rozpočtů téměř 24,5 mil. korun.

 

V letošním roce mohly tedy obce kraje Vysočina požádat o tuto dotaci již po osmé. V letech 2003 až 2006 obce žádaly především o dotaci na koncept územního plánu. Od roku 2007 je to především požadavek o dotaci na návrh územního plánu.

 

O dotaci by mohlo požádat tzn., že ještě nepožádalo, cca 120 obcí našeho regionu. Z evidence krajského úřadu kraje Vysočina vyplývá, že 103 z nich nemá žádnou územně plánovací dokumentaci, ostatní obce mají územně plánovací dokumentaci starší a měly by na dotaci také nárok

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.1.2010 / 19.1.2010

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze