Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Tiskoviny Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Druhé kolo soutěže S Vysočinou do Evropy už DNES!

Globus
Druhým kolem dnes pokračuje celokrajská soutěž vyhlášená Vysočinou pro studenty středních škol v našem regionu. Do originální vědomostní soutěže se zatím zapojilo 250 soutěžících z 23 středních škol. Dnes a v následujících dnech bude pro registrované soutěžící připraveno dalších sedm otázek s regionální tématikou. Více informací na www.ourregion.cz.
 

 
 

Druhé kolo soutěže má stejně jako to předchozí sedm otázek. Pět z nich bude v českém jazyce, dvě prémiové v anglickém jazyce. V každém případě budou soutěžícím nabídnuty čtyři varianty odpovědí z nich jedna je správná. Otázky jsou různě náročné, jsou bodované a svou důležitou roli hraje také rychlost, se kterou soutěžící otázky zodpoví. Soutěžní otázky mají ověřit orientaci studentů v regionu, prověřit znalosti zeměpisu, místopisu, historie, ale i kultury nebo ochrany životního prostředí.

 

Níže nabízíme otázky proběhlého prvního kola vč. správných odpovědí. V závorce je uvedena úspěšnost volby správné odpovědi, tak jak ji zvolili soutěžící studenti.

 

A nyní správné odpovědi na otázky 1. kola:

�� Kolik měst s počtem obyvatel nad 10 000 osob se v kraji Vysočina k 31. 12. 2008 nacházelo? 8 (úspěšnost 39%)

 

�� Which from undermentioned historic sights isn’t record in UNESCO? The Baroque castle of Jaroměřice nad Rokytnou

(52%)

 

�� Kolik uznaných honiteb se nachází v kraji Vysočina? 521 honiteb (47%)

 

�� Kolik samostatných obcí je součástí kraje Vysočina? 704 (49%)

 

�� Kraj Vysočina mimo jiné pečuje o zdraví svých obyvatel prostřednictvím jím zřizovaných nemocnic. Jeden z následujících bodů obsahuje jejich kompletní výčet: Nemocnice Havlíčkův Brod, p.o., Nemocnice Jihlava, p.o., Nemocnice Nové Město na Moravě, p. o., Nemocnice Pelhřimov, p.o., Nemocnice Třebíč, p.o. (39%)


 

�� In the Region Vysočina in comparison with other Regions in Czech Republic was at time 2000–2008: very low kriminality (32%)

 

�� BONUS Jaký je oficiální název našeho kraje? Vysočina (28%)

 

Do soutěže se lze registrovat na stránkách www.ourregion.cz nebo kontaktovat administrátora soutěže Evu Ampapovou, tel.: 564 602 945, mail: ampapova.e@kr-vysocina.cz

Pro trojici nejúspěšnějších  účastníků budou připraveny  dvoutýdenní jazykové pobyty ve Velké Británii a zbývajících 27 finalistů obdrží hodnotné věcné ceny.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.11.2009 / 16.11.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Tiskoviny kraje > Publikace Edice Vysočiny

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze