Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Libor Joukl u sklářů na Světelsku

Náměstek hejtmana pro oblast majetku a dopravy Libor Joukl navštívil 20. října 2009 Světelsko. Pracovní program své cesty zacílil na sklářský průmysl. Navštívil Akademii - VOŠ, Gymnázium a SOŠ uměleckoprůmyslovu Světlá nad Sázavou, sklárny Ceasar Crystal Bohemiae v Josefodole a sklárny Crystalite Bohemia Světlá nad Sázavou.
 

 
 

"Krize na domácích i zahraničních trzích se dotkla všech obchodních trhů. Sklářský průmysl není výjimkou. Fakt, že skláři na Vysočině stále intenzivně hledají cesty, jak originální výrobu v regionu udržet, svědčí o patriotismu, ale i o hrdosti a pevné vůli," uvedl Libor Joukl po návštěvě skláren. Josefodolská sklárna nyní hledá cesty, které v budoucnu sníží náklady na vstupní energie. "Zajímáme se o zkušenosti kraje Vysočina s elektronickými aukcemi," uvedl manažer skláren Caesar Crystal Bohemiae Dušan Chatrný. Do budoucna chce ve sklárně nejen pokračovat ve výrobě originálního skla, ale rád by do průmyslového areálu přilákal i více turistů. V plánu má vybudování sklářského muzea s prezentací tzv. lesního skla.

 

Po prázdninách se opět rozběhla výroba skla ve sklárnách ve Světlé nad Sázavou. "V současné době má u nás práci zhruba 200 kmenových zaměstnanců. Díky obchodní aktivitě společnosti předpokládáme, že do konce roku u nás najde práci dalších osm desítek zaměstnanců," uvedl ředitel společnosti Crystalite Bohemia Martin Fait. Ten Libora Joukla seznámil s podnikatelským plánem společnosti, s probíhající rekonstrukcí budov a také s blížícím se rozšířením výroby.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 20.10.2009 / 20.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze