Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V pondělí startuje soutěž S Vysočinou do Evropy

Globus
V pondělí 19. října 2009 ve 14:00 hod. startuje zcela originální krajská vědomostní soutěž pro žáky a učně středních škol na Vysočině. Soutěží se prostřednictvím nově zřízených webových stránek www.ourregion.cz. Studenty čeká pět soutěžních kol a závěrečné finále, které je naplánováno na březen příštího roku.
 

 
 

"Do současné doby se přihlásilo 25 škol z regionu. Další zájemci se během dnešního dne informovali o pravidlech soutěže," uvedla radní kraje Vysočina pro oblast školství Marie Kružíková. Prvních sedm otázek kraj zveřejní už toto pondělí (19. 10. 2009). Pět z nich bude v českém jazyce, dvě prémiové v anglickém jazyce. V každém případě budou soutěžícím nabídnuty čtyři varianty odpovědí z nich jedna je správná. Otázky jsou různě náročné, jsou bodované a svou důležitou roli hraje také rychlost, se kterou soutěžící otázky zodpoví. Soutěžní otázky mají ověřit orientaci studentů v regionu, prověřit znalosti zeměpisu, místopisu, historie, ale i kultury nebo ochrany životního prostředí.

 

Do soutěže se lze registrovat na stránkách www.ourregion.cz nebo kontaktovat administrátora soutěže Evu Ampapovou, tel.: 564 602 945, mail: ampapova.e@kr-vysocina.cz. "Žáci se mohou do soutěže zapojit pouze v případě, že střední škola, na které studují, zřídí kontaktní místo soutěže. Je tedy nutná spolupráce vedení škol a studentů," uvedla Marie Kružíková.

 

Pro trojici nejúspěšnějších  účastníků budou připraveny  dvoutýdenní jazykové pobyty ve Velké Británii a zbývajících 27 finalistů obdrží hodnotné věcné ceny.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.10.2009 / 16.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze