Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina ocenil nejkrásnější naučnou knihu knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě

logo Podzimního knižního veletrhu
Na letošním 19. ročníku Podzimního knižního veletrhu, který se konal 9.- 10. října 2009 tradičně v Havlíčkově Brodě, představilo knižní novinky 154 vystavovatelů. Nechyběla oblíbená autorská četní známých spisovatelů Michala Viewegha a Ludvíka Vaculíka, autogramiády nebo ceny pro nejkrásnější knihy. Pro návštěvníky bylo v rámci veletrhu připraveno více než 60 doprovodných programů. Během dvou dnů navštívilo havlíčkobrodský knižní veletrh přibližně 15 tisíc návštěvníků.
 

 
 

Letošní cenu kraje Vysočina pro nejkrásnější naučnou nebo populárně naučnou knihu a zároveň 60 000 korun získalo nakladatelství Vyšehrad za knihu Kam se chodilo v Praze za múzami od Yvetty Dörflové a Věry Dykové. Kniha pojednává o tom, jaký byl společensko-literární život od 19. století zejména v pražských kavárnách a hospodách. Cenu za kraj Vysočina předal hejtman kraje Jiří Běhounek

 

V doprovodné soutěži s názvem Dopište Stránského! opět uspěl náš kolega Jan Kaleta z Urbanova, který skončil na krásném druhém místě. Soutěž Dopište Stránského! navazuje na dřívější ročníky, při nichž soutěžící dopisovali povídky Michala Viewegha, Ivana Klímy a Ireny Obermannové.

 

20. ročník Podzimního knižního veletrhu se bude konat od 22. – 23. října 2010.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.10.2009 / 13.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze