Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ve Velkém Meziříčí začala stavba nového domova pro seniory

základní kámen
Ve Velkém Meziříčí na Žďársku začala stavba nového domova pro seniory. Krajské zařízení s více než 90 lůžky vzniká v Čechových sadech, sloužit bude od roku 2011. Náklady na jeho výstavbu činí 99,5 milionu korun, ze 70 procent je bude hradit stát.
 

 
 

Do nového domova se přestěhují lidé, kteří teď ve městě obývají jiné zastaralé krajské zařízení. Domov důchodců zatím sídlí v Hornoměstské ulici, v domě, který byl původně postaven pro administrativní účely. Seniorům slouží od roku 1961. Lidé tam jsou ale ubytováni i na čtyřlůžkových pokojích bez vlastního sociálního zázemí.

 Nová třípodlažní budova bude dokončena na přelomu let 2010 až 2011. Převážná část pokojů tam bude určena pro jednoho nebo dva klienty, každý pokoj bude mít vlastní sociální zařízení. V budově budou i relaxační služby, bufet a knihovna s internetem.

Kraj Vysočina nyní zřizuje 12 domovů důchodců, dalších 14 domovů v kraji spravují města a církve. V příštím roce bude dokončen nový krajský domov pro seniory v Havlíčkově Brodě, který vzniká přestavbou bývalého nemocničního pavilonu. V něm by mělo být přes 40 míst. Na potřebné opravy domova důchodců ve Ždírci na Jihlavsku žádá kraj o dotaci na ministerstvu práce a sociálních věcí.

 

  • Zdroj ČTK, autor Věra Stejskalová

 

Ve Velkém Meziříčí začala stavba nového domova pro seniory

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2009 / 9.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze