Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Youth fot youth - mezinárodní příležitosti pro mladé lidi

Ve dnech 2.–4. října 2009 se v Pelhřimově sešli mladí lidé ve věku 15–18 let, aby se seznámili s Programem Mládež v akci, který jim nabízí velké množství možností, jak vycestovat do zahraničí, nabýt nové zkušenosti, dosáhnout sebepoznání a samostatnosti aj. na semináři s názvem Youth for Youth, který byl letos již šestým v pořadí.
 

 
 

V úhrnu dvou dnů se tito mladí lidé dozvěděli, co jsou evropská dobrovolná služba, mezinárodní výměny mládeže, iniciativy mládeže, jaký je rozdíl mezi formálním a neformálním vzděláváním atd., a to zábavnou a kreativní formou, kdy sami museli třeba hledat správné odpovědi na zadané otázky. Nejen s teorií, ale i se samotnou praxí se účastníci setkali. Během pátku i soboty si mohli popovídat s dobrovolníky u O. s. Hodiny H, k dispozici jim byl i jeden večer účastník mnoha mezinárodních setkáních, který je svým vyprávěním doslova strhl. Všichni si užili legraci například při energizerech, ale také se naučili stát si za svým názorem.

 

Program Mládež v akci je pro mladé lidi zajímavý především z pohledu možnosti poznání nejen evropských zemí ze skutečné perspektivy, ale i snahou prolomit bariéry mezi národnostmi, jazykovými odlišnostmi i třeba vzájemnou nedůvěrou. Čím více mladých lidí se zapojí do tohoto programu, tím více se otevřou světu, ale ten se otevře zároveň i jim.
 
Zodpovídá: Ing. Vilibald Prokop
Vytvořeno / změněno: 9.10.2009 / 9.10.2009
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze