Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na cestě kolem světa se srdcem na dlani

ilustrační foto
Plavba po moři kolem světa byla tématem letošního setkání klientů a zaměstnanců krajských zařízení sociální péče, které se koná každoročně pod názvem Srdce na dlani. Klienti krajských domovů pro seniory a ústavů sociální péče si nacvičili a na krajském úřadě předvedli taneční a hudební vystoupení inspirované kulturou různých přímořských států. Kromě toho si jednotlivá zařízení připravila ukázky vlastních výrobků, ochutnávky jídel nebo cizokrajné výstavky.
 

 
 

Letošní setkání klientů sociálních zařízení se uskutečnilo v rámci celostátní akce Týden sociálních služeb, kterou organizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí a Asociace poskytovatelů sociálních služeb. „ Od pondělí 5. října probíhá v kraji Vysočina více než 50 různých akcí, které mají veřejnosti ukázat, jaké činnosti se v sociálních službách zabezpečují, pro koho se služby poskytují, v čem svým klientům pomáhají, jakým způsobem, kdo se na pomoci podílí a s jakým zázemím,“ uvedl krajský radní Petr Krčál.

 

Na území kraje Vysočina působí přibližně 270 zařízení sociálních služeb s více jak 2000 zaměstnanci, přičemž kraj Vysočina zřizuje 22 sociálních zařízení (Psychocentrum – manželská a rodinná poradna, 9 ústavů sociální péče, 12 domovů pro seniory). Jak dodal radní Petr Krčál, počet lidí, kterým sociální zařízení v kraji Vysočina přináší užitek se pohybuje v desítkách tisíc. Nejde pouze o přímé klienty, ale často jde o celé jejich rodiny, kterým pomáhají řešit obtížné životní situace.

 

Uplynulé ročníky Srdce na dlani:

2004 – téma jaro - vystoupení klientů (písničky, scénky)

2005 – téma podzim – vystoupení klientů, ukázky výrobků klientů

2006 – téma Vánoce - vystoupení klientů, prodej výrobků klientů

2007 – téma divadlo – shlédnutí divadelního představení v Divadle Na Kopečku

2008 – téma sport – sportovní disciplíny na hřišti

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2009 / 7.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze