Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Youth for Youth

Ve dnech 2.–4. října 2009 se v Pelhřimově sešli mladí lidé ve věku 15–18 let, aby se seznámili s Programem Mládež v akci, který jim nabízí velké množství možností, jak vycestovat do zahraničí, nabýt nové zkušenosti, dosáhnout sebepoznání a samostatnosti aj. na semináři s názvem Youth for Youth, který byl letos již šestým v pořadí. Během dvou dnů se mladí lidé dozvěděli, co jsou evropská dobrovolná služba, mezinárodní výměny mládeže, iniciativy mládeže, jaký je rozdíl mezi formálním a neformálním vzděláváním atd., a to zábavnou a kreativní formou, kdy sami museli třeba hledat správné odpovědi na zadané otázky.
 

 
 

Nejen s teorií, ale i se samotnou praxí se účastníci setkali. Během pátku i soboty si mohli popovídat s dobrovolníky z o. s. Hodina H, k dispozici jim byl po jeden večer účastník mnoha mezinárodních setkáních, který je svým vyprávěním doslova strhl. Všichni si užili legraci například při energizerech, ale také se naučili stát si za svým názorem.

 

Program Mládež v akci je pro mladé lidi zajímavý především z pohledu možnosti poznání nejen evropských zemí ze skutečné perspektivy, ale i snahou prolomit bariéry mezi národnostmi, jazykovými odlišnostmi i třeba vzájemnou nedůvěrou. Čím více mladých lidí se zapojí do tohoto programu, tím více se otevřou světu, ale ten se otevře zároveň i jim.

 

  • Alena Mikulíková, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    tel. 564 602 939
    e-mail: mikulikova.a@kr-vysocina.cz
 

Youth for Youth

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.10.2009 / 7.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze