Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské organizace ušetří na centrální dodávce elektřiny

Kabel
Miliony korun ušetří organizace zřizované krajem v příštím roce na dodávkách elektrické energie. Realizace veřejné zakázky centralizovaným zadáním s využitím elektronické aukce na výběr nejvhodnějšího dodavatele sdružených služeb dodávky elektrické energie pro kraj Vysočina ve svém výsledku znamená úsporu budoucích nákladů na odběr ve výši více než 12,6 milionů korun. Kraj tak plní další bod úsporných opatření, která si předsevzal na jaře letošního roku. Vysočina je historicky prvním krajem v ČR, který přistoupil k modernímu způsobu úsporného nákupu elektrické energie.
 

 
 

Kraj Vysočina má s elektronickým soutěžením dobré zkušenosti. Na jaře letošního roku otestoval elektronickou aukci při výběru dodavatele na dodávky energie pro pět jihlavských pracovišť krajského úřadu s půlroční úsporou téměř 30% reps. čtvrt milionu korun. Současná vypsaná veřejná soutěž na centrálního dodavatele elektrické energie se již týká většiny příspěvkových organizací kraje, vyjma krajských nemocnic, včetně  pracovišť krajského úřadu. „Celkem jde o 132 krajem zřizovaných organizací (372 odběrných míst), pro které soutěžíme odběr nízkého i vysokého napětí v celkovém objemu více než 14 tisíc MWh. V loňském roce tento odběr představoval náklad více než 31 milionů korun. V okamžiku startu aukce jsme měli jistou úsporu 25% nákladů letošního roku, aukce se až do konce vyvíjela velice příznivě. Trvala celé dvě hodiny, byla celkem 19krát prodloužena,“ komentoval situaci náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný. Výsledek aukce se zastavil na celkové částce 18 547 tis. Kč, což představuje úsporu ve výši cca 40% v cenách loňského roku.

 

Celková hodnota zakázky v cenách roku 2009                    31 241 726 Kč

Nabídky před aukcí na rok 2010 celkem                               22 832 906 Kč

Nabídky po aukci na rok 2010 celkem                                  18 547 190 Kč           

Cena po aukci klesla v % o cca                                                       40,5 %                                   

 

Aukci samotné předcházel složitý několikaměsíční náročný proces sběru dat a jejich analýza, specifikace zadání zakázky a realizace elektronické aukce. Samotná smlouva o společném zadání zakázky musela být podepsána všemi zainteresovanými krajskými příspěvkovými organizacemi. Jen podpisy ředitelů představují šest hustě zaplněných stran.

 

Kraj Vysočina v minulosti soutěžil také nákup mobilních telefonů, pravidelně se elektronicky "soutěží" nákup dekubitních matrací proti proleženinám v krajských sociálních zařízeních. Aktuální soutěží je již zítra zakázka na dodání potravin pro Nemocnici Jihlava.

 

Elektronickou aukci pro kraj Vysočina provedla společnost eCentre.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.10.2009 / 6.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze