Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V kraji Vysočina začala učit lektorka francouzského jazyka

Djemila Djeddaoui
Od dnešního dne působí ve třech městech Vysočiny lektorka francouzského jazyka. Djemila Djeddaoui bude učit středoškoláky v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Velkém Meziříčí. Roční pobyt Francouzky Djemily Djeddaoui v našem regionu je konkrétním výsledkem spolupráce kraje Vysočina a francouzského regionu Champagne-Ardenne.
 

 
 

Djemila Djeddaoui se narodila v Alžírsku v oblasti Sahary a jako malá se s rodinou přestěhovala do Francie. Nejdříve žila a studovala v Paříži, nyní pracuje pro region Champagne-Ardenne. Během své pedagogické kariéry působila v mnoha zemích po celém světě například v Mexiku, USA, Dominkánské republice nebo Izraeli. Česká republika resp. kraj Vysočina je jejím prvním pracovním působištěm ve střední a východní Evropě. „Nabídku vyučovat francouzštinu v kraji Vysočina jsem se rozhodla přijmout hlavně ze dvou důvodů. Jednak je to moje práce učit studenty v zahraničí a jednat to byla velice zajímavá nabídka. Zatím jsem totiž neměla příležitost středoevropské studenty poznat. Jsem zvědavá na jejich přístup ke studiu, jejich motivaci k výuce cizích jazyků a na jejich znalosti o frankofonních státech,“ řekla po svém příjezdu na Vysočinu Djemila Djeddaoui.

 

Seznam středních škol, kde bude lektorka působit (počet vyučovacích hodin v týdnu):

Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Jihlava (6)

Gymnázium Jihlava (4)

Hotelová škola Světlá a Obchodní akademie Velké Meziříčí (4)

Obchodní akademie a Hotelová škola Havlíčkův Brod (2)

Gymnázium Havlíčkův Brod (2)

 

Lektorka se vedle výuky francouzštiny na středních školách bude podílet také na vzdělávání pedagogických pracovníků v rámci odborných seminářů, které bude organizovat Vysočina Education. Roční pobyt lektorky uhradí kraj Vysočina a region Champagne-Ardenne. Už ve školním roce 2007/2008 působila v rámci spolupráce obou regionů jiná lektorka francouzského jazyka na Střední uměleckoprůmyslové škole v Heleníně.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

V kraji Vysočina začala učit lektorka francouzského jazyka

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2009 / 5.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze