Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sbírka Pomoc seniorům! zahájena

Darujte stravenku a pomožte lidem v LDN a zařízeních pro seniory po celé republice. Kraj Vysočina se letos aktivně zapojil do druhého ročníku projektu STOP Hunger, společnosti Sodexo, který se zaměřuje na pomoc seniorům. Podporu charitativním aktivitám Sodexo vyjádřil i Petr Krčál, radní pro oblast sociálních věcí kraje Vysočina.
 

 
 

Sodexo se rozhodlo, že v rámci jednoho týdne připraví a rozdá klientům domovů pro seniory a LDN v Čechách a na Moravě přes 1000 ovocných salátů. Jedním z obdarovaných míst se dnes stal také Domov pro seniory v Havlíčkově Brodě. Potravinový dar tak symbolicky odstartoval sbírku „Pomoc seniorům“, která by měla pomoci zkvalitnit jejich každodenní život.

 

Partnerem sbírky se stal také kraj Vysočina. Oficiální záštitu nad sbírkou převzala MČ Praha 5 a k dalším partnerům se řadí i Asociace poskytovatelů sociální služeb. Sbírka probíhá od října do prosince 2009 a výtěžek z ní bude rozdělen do LDN a dalších zařízení pro seniory v Čechách a na Moravě.

 

„Jsem velmi potěšen, že se Kraj Vysočina stal partnerem sbírky „Pomoc Seniorům“ a to zejména proto, že přináší pomoc těm potřebným, na které se již často zapomíná. V loňském roce pomohlo Sodexo v našem kraji například finančním darem LDN v Havlíčkově Brodě a pevně věřím, že s pomocí veřejnosti - občanů našeho kraje, se nám podaří vybrat dostatek finančních prostředků pro zlepšení dalších zařízení pro seniory,“ říká Petr Krčál. 

 

Kromě široké veřejnosti – koncových uživatelů poukázek Sodexo - se do sbírky mohou zapojit také klienti a obchodní partneři společnosti. Uživatelé stravenek Gastro Pass od společnosti Sodexo mohou do sbírky přispět tím, že zašlou stravenku na sbírkový P.O.BOX. Plná nominální hodnota stravenky bude převedena na sbírkový účet. Klienti pak mohou přispět zakoupením dárkové krabičky a obchodní partneři finanční částkou, kterou věnují v rámci poukázek, které zaslali k proplacení.

 

Více informací o tom jak přispět naleznete na www.pomoc-seniorum.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2009 / 5.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze