Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Špidla se v Onšově zajímal o fondy a vzdělávání seniorů

První český eurokomisař pro sociální záležitosti EU Vladimír Špidla si prohlédl v závěru minulého týdne Domov klidného stáří v Onšově na Pelhřimovsku. Společně se zástupci kraje se setkal s místními seniory, později diskutoval o Univerzitě třetího věku a využívání jednotlivých strukturálních fondů Evropské unie.
 

 
 

Klienti nejmenšího Domova pro seniory v Onšově na Pelhřimovsku se mohli setkat s evropským komisařem pro sociální záležitosti Vladimírem Špidlou. Nadšení seniorek a seniorů bylo poznat na první pohled. Mnoho klientů přivítalo Vladimíra Špidlu již na chodbě domova. Zde se v doprovodu náměstka hejtmana kraje Vysočina Libora Joukla a ředitele domova Václava Jaroše evropský komisař dozvěděl, jak je život v domově organizován a jak se jeho obyvatelé pravidelně účastní studia na Univerzitě třetího věku, která je pobočkou Univerzity Karlovy. Bohatá volnočasová činnost seniorů se odvíjí od temperamentu a nadšení tamního ředitele Václava Jaroše. Ten například v minulém období zorganizoval pro obyvatele domova Cestu kolem světa. Řada dalších akcí  má  sportovně relaxační charakter a je organizována za výrazné podpory obce Onšov.

 

„S Vladimírem Špidlou jsme diskutovali o otázkách využívání evropských  strukturálních fondů, které jsou do roku 2013 příležitostí, jak v jednotlivých oblastech zlepšit infrastrukturu krajů, měst a obcí, ale například i  spolufinancovat některé specifické sociální služby,“ řekl v průběhu návštěvy vícehejtman pro majetek Libor Joukl.

 

V závěru návštěvy se uskutečnilo i setkání s vedením obce Onšov, kde eurokomisař Špidla připomněl roli obcí a měst v rámci budování evropského prostoru a vztahů mezi jednotlivými státy Evropské unie. V závěru slíbil vedení ústavu a kraje, že v dalším období určitě Vysočina velmi trád navštíví a seznámí se s dalšími formami sociální pomoci  potřebným a handicapovaným.

 

Špidla se v Onšově zajímal o fondy a vzdělávání seniorů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2009 / 5.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze