Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek zavítal na Chotěbořsko

Chotěboř
Hejtman Jiří Běhounek v rámci svých pravidelných cest po kraji Vysočina zamířil tentokrát na Chotěbořsko. Hejtman měl možnost prohlédnout si dvě školy zřizované krajem Vysočina, úspěšnou českou nástrojářskou firmu, nový pivovar nebo také třídící linku na vyřazené televize. Nechybělo ani pravidelné setkání se starosty chotěbořského regionu.
 

 
 

Hejtman Jiří Běhounek v doprovodu bývalého starosty Chotěboře a dnes krajského radního Tomáše Škaryda zamířil nejdříve na chotěbořskou radnici, kde se starostkou města Eliškou Pavlíkovou diskutovali o aktuální ekonomické situaci a dopadu krize do municipálních rozpočtů: Dotkli se také plánovaného převodu domu dětí a mládeže na město. Poté následovala prohlídka tohoto zařízení a návštěva Obchodní akademie a Gymnázia, jejichž zřizovatelem je kraj Vysočina.

 

„Na svých cestách vždy uvítám otevřené jednání místních starostů. Od nich se mohu dozvědět, co obce na Vysočině trápí a v čem jim může být krajská rada nebo krajský úřad nápomocen. Tématem číslo jedna na všech setkáních se starosty je stav silnic v kraji Vysočina. I proto jsme se rozhodli v letošním roce proinvestovat na krajských komunikacích asi 3,2 mld. korun,“ uvedl po návštěvě hejtman Jiří Běhounek. Starostové dále kritizovali například nemožnost zařadit DPH jako uznatelný náklad při žádostech o evropské peníze, složité vyplňování žádostí o dotace nebo zmiňovali problémy s chataři a chalupáři.

 

Představitelé kraje Vysočina navštívili také úspěšnou místní firmu s ryze českými vlastníky Chotěbořské strojírny služby, a.s. a nedávno otevřený nový pivovar v Chotěboři. V obci Maleč měli možnost seznámit se s úspěšným projektem zateplení školy, na které obec získala prostředky z fondů EU, a také si prohlédli tamní třídící linku na vyřazené elektrospotřebiče, kde našli zaměstnání i lidé, kteří by se jinak těžko uplatňovali na trhu práce.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Hejtman Jiří Běhounek zavítal na Chotěbořsko

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.10.2009 / 1.10.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze