Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské i evropské dotace dávají novou podobu krajským komunikacím

silnice
Více než dvě miliardy korun z evropské a krajské pokladny se v letošním roce odráží v modernizaci krajské silniční sítě. Do konce září dokončí kraj Vysočina 12 souvislých rekonstrukcí silnic spolufinancovaných z ROP Jihovýchod, další desítky oprav budou na zimu přerušeny a dokončeny zjara. Zahájení 120 stavebních silničních akcí má již dnes zřejmý efekt v podobě viditelného zlepšení stavu krajských komunikací.
 

 
 

V řeči čísel kraj Vysočina letos opraví nebo zahájil opravu celkem 342 km krajských silnic a 21 mostů. „Patrně největšími stavebními akcemi na silnicích v našem regionu jsou nyní např. modernizace stropešínského mostu, výstavba obchvatu kolem Oslavičky nebo zásadní rekonstrukce komunikace II/360 Štěpánovice – Vacenovice. Poté, co jsem neplánovaně v tomto týdnu některé opravované úseky navštívil, musím konstatovat, že všude jsem registroval vysoké pracovní nasazení. Rád bych řidiče ubezpečil, že v případě oprav, které se protáhnou přes zimní období, zůstanou uzavřeny pouze nezbytně nutné úseky komunikací. Např. další etapa rozšiřování silnice II/405 Příseka – Brtnice, tedy směr Jihlava – Třebíč, tuto zimu pojede bez omezení provozu. Během podzimu bude dodavatel pracovat na objektech mimo vozovku a uzavírka silnice je naplánována až po zimě. Letošní zima bude tedy na úseku Jihlava – Třebíč bez omezení provozu z důvodu komplexní přestavby této trasy,“ ujistil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.

 

Mezi právě dokončení silniční opravy patní komunikace II/351 Přibyslav - Polná

Úsek v délce 9,76 km byl opravován během prázdnin, došlo i na úpravu jedné propusti a hospodářských sjezdů, položen byl nový asfaltový koberec, vyčištěny a dohloubeny byly příkopy. Kraj Vysočina přišla rekonstrukce na téměř 40 mil. Kč.

 

V plném proudu jsou zásadní opravy silnice II/360 Jaroměřice - Hrotovice

Práce na 11,5 dlouhém úseku začaly tento měsíc, hotovo bude  na konci října příští rok. Důvodem rekonstrukce je ostranění poruch - příčných a podélných trhlin, ulámaných krajnic... vše ve stávající šíři komunikace. Stavba bude prováděna po jednotlivých úsecích, částečně za omezení provozu. V závěru prací s ojedinělými uzavírkami. "V letošním roce se předpoládá oprava úseku cca 2 km od začátku staničení stavby mezi obcemi Jaroměřice a Příložany. Zbývající část stavby bude provedena v příštím roce. Během zimy bude komunikace průjezdná," uved Libor Joukl.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2009 / 10.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze