Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Úspora energií v zařízeních zřizovaných krajem Vysočina-Gymnázium Žďár nad Sázavou

OP ZP
Kraj Vysočina čerpá finanční prostředky z EU z Operačního programu Životní prostředí. Školy v majetku kraje Vysočina se dočkaly stavební rekonstrukce díky finančním prostředkům z Operačního programu Životní prostředí. Celkem byly schváleny projekty na pět škol a školských zařízení. Náročná přestavba proběhla i v Gymnáziu ve Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

Součástí řešení byly stavební úpravy vnějšího pláště všech objektů gymnázia: zateplení obvodových stěn a cihelného zdiva fasádním kontaktním zateplovacím systémem vč. výměny veškerých klempířských fasádních prvků za poplastovaný plech, výměna exterierových výplňových okenních a dveřních prvků včetně parapetních plechů a vnitřních parapetních desek, barevné řešení fasády, sanace stávajících konstrukcí balkonu případně lodžií, zateplení nevyhovujících stropu půdního prostoru, úprava a odsunutí stávajících střešních svodů včetně lapačů nečistot a opravy stávajícího ocel. zábradlí balkónu a lodžií vč. úpravy hromosvodních svodů. Dodavatelem stavby byla společnost PKS INPOS a.s. Celkový rozpočet činil 20 166 224 Kč, přičemž z Fondu soudržnosti EU obdržel kraj Vysočina 10 011 745 Kč
a Státní fond životního prostředí ČR přispěl 588 926 Kč. Termín dokončení díla proběhl v měsíci září 2009. Rekonstrukce přinese výrazné úspory energie a tedy snížení finanční náročnosti provozu školy.

 

  • Více informací Ing. Marek Brom, odbor životního prostředí, tel: 564 602 208, e-mail: brom.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.9.2009 / 10.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze