Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Opala má Horáce

Divadlo
Letošní již 17. ročník divácké ankety Horác vyhlášené 7. září Horáckým divadlem Jihlava ovládli interpreti divadelní hry Opala je poklad. Jako nejoblíbenější herečku letos diváci zvolili skvělou Annu Bazgerovou (Opala ve hře Opala je poklad), nejoblíbenějším hercem minulé sezóny se stal František Mitáš (Bob Royce, tiskový tajemník starosty ve hře Opala je poklad). Mladým talentem do 30-ti let je Barbora Mošnová (Mary Lodenová, Bobova sekretářka ve hře Opala je poklad). Letos poprvé udělilo umělecké vedení divadla také cenu za celoživotní přinos. Odnesl si ji herec a bývalý ředitel Horáckého divadla Jihlava Miloš Stránský.
 

 
 

Za nejzajímavější inscenaci sezóny 2008/2009 diváci označili scénické leporelo o klarinetech, které obohacují nácvik revue v kasárenských prostorách Kdyby 1000 klarinetů. Cenu převzal režisér Milan Schejbal.  Horáce za nejhezčí výpravu si odnesla scénografka Marta Roszkopfová za Hrátky s čertem.

 

"Sezóna 2008/2009 skončila. Vyhlášení tradičních Horáců za ní udělalo definitivní tečku. Rozjezd nové sezóny nabral hodně plný plyn. První premiéra 70. sezony nasadila divákům a jejich zájmu laťku hodně vysoko, a to Schakesperovou Komedií omylů. Během roku si budou moci návštěvníci divadla vybrat ještě s dalších šesti připravených divadelních nebo muzikálových kusů. Věřím, že nová sezóna bude jak pro herce, vedení i diváky příjemná a výjimečná," uvedl radní kraje pro oblast kultury Tomáš Škaryd.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Opala má Horáce

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.9.2009 / 9.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze