Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman kraje Jiří Běhounek navštívil partnerský region Champagne Ardenne

Ilustrační foto
Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek přijal pozvání svého francouzského protějšku k jednání obou regionů na nejvyšší úrovni a ve dnech 2. - 4. září 2009 se v doprovodu kolegů Marie Kružíkové, radní kraje Vysočina a Zdeňka Kadlece, ředitele Krajského úřadu kraje Vysočina, zúčastnil setkání partnerských regionů Champagne Ardenne v Châlons-en-Champagne, správním centru regionu.
 

 
 

Cílem pracovní cesty bylo zejména prohloubení spolupráce obou krajů, které uzavřely smlouvu o partnerství již v roce 2006, a nastartování konkrétních opatření především v oblasti kulturních výměn, mobility studentů, spolupráce krajů na přípravě projektů do evropských programů, podpoře vzdělávání a sdílení zkušeností v této oblasti.

 

Za tímto účelem absolvovala delegace především bilaterální jednání s Jeanem-Paulem Bachym, prezidentem regionu Champagne Ardenne, kde byla mimo jiné předjednána spolupráce obou krajů na projektu podpory vzdělávání a výměny zkušeností do programu Comenius Regio, dále byla francouzskou stranou přislíbena maximální součinnost při hledání a vyslání lektora francouzského jazyka do škol na Vysočině. Kraj Vysočina podpořil žádost partnerů na realizaci hokejového kempu pro mladé hráče z Champagne Ardenne na Vysočině. „My vás naučíme hokej, vy nás naučíte francouzsky,“ shrnul  hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

K otázce kulturní spolupráce obou krajů proběhla v Remeši schůzka delegace se zástupci FRAC (regionální organizace, jejímž posláním je sběr současného, nejen francouzského moderního umění a jeho přiblížení lidem v regionu), kterým byly představeny některé sbírky a výstavy Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod a Muzea Vysočiny Třebíč stejně jako putovní výstava hmatového sochařství občanského sdružení Slepíši a Axmanova technika modelování pro lidi se zdravotním postižením s návrhem výměny uměleckých děl Vysočiny a Champagne Ardenne.

 

Zástupci kraje Vysočina během nabitého programu dále navštívili 63. ročník mezinárodního veletrhu zemědělských produktů v Châlons, biorafinérii a související regionální Agenturu pro výzkum a rozvoj, setkali se rovněž se zástupci regionálních agrárních komor. Kromě výše uvedeného byly navázány kontakty se severomaďarským regionem s hlavním městem Debrecen a ruskou oblastí Ulyanovsk, jejichž představitelé se rovněž účastnili části programu.

 

Hejtman kraje Vysočina pracovní cestu zhodnotil jako velmi úspěšnou, neboť se podařilo dojednat několik oblastí konkrétní spolupráce. Krajský úřad kraje Vysočina již nyní intenzivně pracuje na dalších krocích k jejich realizaci včetně přípravy návštěvy prezidenta Champagne-Ardenne, Jeana-Paula Bachyho s delegací, který přijal pozvání na Vysočinu. 

 

  • Markéta Heřmanová, zástupce kraje Vysočina v Bruselu
    Kancelář kraje Vysočina, Brusel
    mail: hermanova.m@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.9.2009 / 8.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze