Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Češi z Vysočiny ukázali v Pekingu svoje dovednosti v psaní

Ilustrační foto
České družstvo složené z 15 reprezentantů získalo celkem 48 medailových umístění na mistrovství světa v záznamu a zpracování textů. Již 47. ročník šampionátu se konal na pekingském Olympijském stadionu - a mezi nejlepší české reprezentanty s největším počtem medailí patřili i Luboš Beran a Petra Kinclová z Vysočiny.
 

 
 

Petra Kinclová z Bystřice nad Pernštejnem se letos zúčastnila všech disciplín v kategorii mladých praktiků nad jednadvacet let. V korektuře textu byla třetí, stejně jako v korespondenci a protokolování, druhé místo obsadila v kombinaci.
„V třicetiminutovém opisu textu jsem předvedla výkon 650 čistých úhozů za minutu,“ pochlubila se úspěšná reprezentanka. „Moje dovednosti se mi hodí i v běžném životě. Schopnost rychle psát mi usnadnilo například psaní bakalářské práce.

 

“Dalším úspěšným reprezentantem byl Luboš Beran z Chotěboře, který získal tři zlaté medaile za opis, korekturu a opis zmezinárodní internetové soutěže. S tréninkem Luboš začal již v osmé třídě. Vicemistr v psaní na stroji z šedesátých let a vedoucí reprezentačního družstva Jaroslav Zaviačič k tomu dodal: „Mistrovství světa se konalo vůbec poprvé na asijském kontinentu. V tomto tisíciletí se naše družstvo zúčastňuje šampionátu každé dva roky a neustále zvyšuje svoji výkonnost. Region Vysočiny je co se týče informatiky, záznamu a zpracování textu velmi dobře vybaven a poskytuje tak dobrou základnu k vyhledávání talentů,“ dodal.

 

  • Zdroj MF Dnes, 2. 9. 2009
 

Češi z Vysočiny ukázali v Pekingu svoje dovednosti v psaní

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.9.2009 / 2.9.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze