Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Účastníci cykloputování Křížem krážem Vysočinou mají za sebou téměř 240 kilometrů

cyklista
Druhý ročník cyklistického putování, které má za cíl ukázat kolik přírodních krás, historických památek a technických zajímavosti je možné na Vysočině navštívit během týdenního putování na kolech, připravila organizace Vysočina Tourism ve spolupráci se skupinou ČEZ a řadou dalších partnerů.
 

 
 

Na první etapu vyrazila minulý pátek z Masarykova náměstí v Jihlavě dvacítka cyklistů. Start symbolicky odmávl Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro kulturu a cestovní ruch. Zahajovací etapy se zúčastnili Zdeněk Ryšavý, radní kraje Vysočina pro informatiku a životní prostředí, Roman Fabeš, starosta Telče a Miroslav Požár, starosta Mrákotína. Počasí přálo prvních 30 km do Brtnice, do Telče dorazila skupina odpoledne již v dešti. Na místě dostali účastníci upomínkový dárek od starosty Telče a navštívili Dolnorakouskou zemskou výstavu.

 

Druhá etapa startovala v sobotu z Telče za krásného počasí. Skupina vyrazila směrem na Řásnou a přes vrchol Javořice pokračovala do Počátek a Žirovnice, kde absolvovala prohlídku zámku a pokračovala přes Novou Bukovou na Křemešník. 765 metrů vysoký kopec sice taky přitáhl déšť, ale optimismus nikdo z pelotonu neztratil.

 

První zastávkou nedělní etapy byl Dům dobrých dnů v Pelhřimově, jejíž provozovatelé připravili pro účastníky cykloputování malou soutěž. Celý den cyklistům přálo sluníčko, pokochali se krásným okolím Sedlické přehrady a zamířili na zříceninu hradu Orlík. Po 60 kilometrech v nohách obdivuhodně zdolali prudké stoupání na hrad úplně všichni.

 

Jasná obloha provázela i pondělní start z Humpolce. Kolem vrchu Melechov zamířili cyklisté na hrad Lipnice nad Sázavou, ujít si nenechali ve skále vytesanou plastiku Zlatý voči a odpoledne navštívili skanzen v Pohledi. Tam skupinu zastihl déšť, který ji provázel až do Havlíčkova Brodu.  

 

Zatímco cyklisté mají v úterý ráno dost sil na pátou etapu, kola vyžadují před odjezdem něco málo odborného dohledu – vyměnit plášť, seřídit přehazovačku. Do odjezdu se musí vše stihnout. V Havlíčkově Brodě se k pelotonu připojil Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro kulturu a cestovní ruch, přesně tak, jak slíbil na startu v Jihlavě. Šťastnou cestu popřála cyklistům starostka Havlíčkova Brodu Jana Fischerová.

 

Ve středu čekají na peloton kopce Žďárských vrchů, Nové Město na Moravě s expozicí o historii lyžování a Bobrová se Santiniho kostelem sv. Petra a Pavla. Ze Žďárska zamíří ve čtvrtek cyklisté kolem vodní nádrže Mostiště, přes Velké Meziříčí a Budišov do Třebíče, kde je naplánována návštěva baziliky sv.Prokopa. Páteční závěrečná etapa nabídne příjemnou jízdu mírně zvlněnou krajinou, prohlídku vodní elektrárny a návštěvu Dalešického pivovaru.

 

             tel.: 606 775 428

 

Účastníci cykloputování Křížem krážem Vysočinou mají za sebou téměř 240 kilometrů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 8.7.2009 / 8.7.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze