Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina na veletrhu Regiontour

Regiontour 2009
První čtvrtletí každého roku je vždy ve znamení intenzivních prezentačních aktivit turistické nabídky veřejnosti. Jednou z příležitostí, jak informace o turistických možnostech v nadcházející sezóně představit širokému publiku, jsou veletrhy cestovního ruchu. Od loňského roku je zajišťuje příspěvková organizace Vysočina Tourism, které byly marketingové aktivity v oblasti turismu svěřeny.
 

 
 

Návštěvníkům veletrhů, tedy i potenciálním hostům Vysočiny, je k dispozici nabídka 130 lokalit pro trávení klidné rodinné dovolené v menších venkovských penzionech a selských usedlostech, vyznavače jízdy na koni osloví nabídka 180 koňských stanic. Uspokojeni budou i ti, kteří preferují nabídku kempů. Milovníci přírody najdou inspiraci v přehledu chráněných území a naučných stezek, které je zpřístupňují. Vyznavačům zimních sportů jsme připravili podrobný popis všech 30 sjezdových areálů na Vysočině doplněný o doporučené běžecké stopy – zatímco na nejznámějších sjezdovkách je dostatek technického sněhu, běžkaři na optimální sněhové podmínky zatím čekají. Těm, kdo si letní dovolenou nedovedou představit bez kola a nezaleknou se kopcovité krajiny Vysočiny je určena naše nabídka 30 podrobně popsaných tipů na cyklovýlety. Podobně je zpracováno 32 doporučených tras pro pěší  putování a 5 návrhů na výlety autem. Tipy na výlety „Zaměřeno na děti“ přinášejí výběr turistických cílů vybraných pro rodinná putování. Mapa „Aktivní léto“ přináší přehled možností lanových center, koupališť, rozhleden, surfování, golfových a tenisových hřišť a mnohých dalších sportovních aktivit. Obdivovatelům památek je určen přehled více než stovky přístupných památek, muzeí a galerií a speciální nabídka pro poznání všech tří památek Unesco. Milovníci zlatavého moku najdou inspiraci v „Cestě piva“. Pro odborné návštěvníky jsme připravili nabídku prostor vhodných pro konání konferencí a seminářů s názvem „Vysočina – místo setkávání.“

 

Expozice Vysočiny, rozdělená na dvě části,  zabírá na Regiontouru plochu 190m2  a už zdálky láká modro zelenou barevností. Vznikla díky projektu „Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina“ podpořeného v  rámci Regionálního operačního programu Jihovýchod. V jednotlivých sektorech se představí jednak tradiční spoluvystavovatelé – Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Humpolec, Jemnice, Moravské Budějovice, Chotěboř, Třešť, Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Kamenice nad Lipou, Počátky, Žirovnice, Nové Město na Moravě – novými partnery jsou Poutní hotel Křemešník, Westernové městečko Šiklův mlýn nebo agentura Zera z Náměště nad Oslavou, která představí typické regionální výrobky, které nesou značku „Vysočina – regionální produkt“. Významným partnerem veletrhu je skupina ČEZ, která představí okolí Dalešické přehrady, nabídku mikroregionů Hrotovicko, Náměšťsko, Horácko, Chvojnice, Rokytná a služby informačního centra Jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní nádrže Dalešice.  

 

Pro návštěvníky expozice Vysočiny  je s pomocí všech spoluvystavovatelů a sponzorů připraven bohatý doprovodný program. Nabídku kulturních akcí v Telči, která bude od dubna jedním z míst konání Dolnorakouské výstavy, přijede představit Zachariáš z Hradce v doprovodu Kateřiny z Valdštejna. V „pekelné“ herně budou moci návštěvníci zkusit štěstí ve hře v kostky se samotným čertem – ten, kdo nad ním zvítězí, bude zařazen do losování o zajímavé ceny. Během čtvrtečního přátelského setkání bude slavnostně pokřtěno DVD „Třešť – město betlémů“  a organizace Vysočina Tourism oslaví své první narozeniny. Před cestou na veletrh byli všichni hosté osloveni prosbou o přivezení vzorku vody z míst jejich působení. Obří nerezový trychtýř v sousední expozici pelhřimovské agentury Dobrý den se stane místem pokusu o rekordní soutok vod Vysočiny. 

 

Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour se na brněnském výstavišti uskuteční ve dnech 15. – 18. ledna 2008. První dva dny jsou určeny odborné veřejnosti, o víkendu bude veletrh otevřen širokému publiku.

 

  • Zpráva převzata z www.vysocinatourism.cz
 

Vysočina na veletrhu Regiontour

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2009 / 15.1.2009 | Účinnost od: 14.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze