Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na krajském úřadě se konal seminář o dluhovém zatížení

Asociace občanských poraden
Na Krajském úřadě kraje Vysočina v Jihlavě se včera sešli odborníci na problematiku dluhových pastí. Seminář určený pro odbornou veřejnost přinesl nové poznatky a plány v projektu „Finanční gramotností proti dluhové pasti“, jehož cílem je nastavit v České republice prostřednictvím občanských poraden komplexní a vysoce odborné dluhové poradenství pro občany.
 

 
 

Podle vyjádření Hany Chloupkové (vedoucí poradny v Třebíči) a Aleny Slavingerové (vedoucí poradny v Jihlavě) přicházejí do občanských poraden klienti v době, kdy už jsou ve velmi tíživé a často neřešitelné situaci. Poradny se proto chtějí zaměřit hlavně na prevenci a pořádají četné semináře na téma dluhové zatížení. Zde se lidé například dozví na co si dát před podpisem úvěru pozor nebo co je obsahem insolvenčního zákona.

 

Do tříletého projektu „Finanční gramotností proti dluhové pasti“ se zatím zapojilo 14 občanských poraden z celé České republiky. Už nyní zde klienti mohou kontaktovat vyškolené profesionály, kteří jim bezplatně a diskrétně pomohou v jednání se soudy, s exekutory, se sepsáním insolvenčního návrhu nebo při jednání s insolvenčním správcem. Samozřejmostí je i bezplatné právní poradenství.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2008 / 3.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze