Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kanadská guvernérka navštívila Vysočinu

J.E. Michaëlle Jean
Vysočinu navštívila 30. listopadu generální guvernérka Kanady J.E. paní Michaëlle Jean společně s manželem panem Jeanem Danielem Lafondem. Stalo se tak v úvodu státní návštěvy České republiky. "Návštěvu historického centra Telče zapsaného na seznamu UNSCO a prohlídku interiérů zdejšího zámku organizoval kraj Vysočina společně s městem Telč a kastelánem Telčského zámku v úzké spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky. Generální guvernérka Kanady je dalším významným hostem, který na Vysočinu přijel obdivovat kulturní dědictví," uvedl za organizátory návštěvy Ladislav Seidl z Krajského úřadu kraje Vysočina.
 

 
 

V rámci návštěvy proběhlo setkání se Stanislavem Dvořákem, prezidentem Společnosti přátel Kanady v Telči. Generální guvernérka ocenila jeho dlouholetou práci při propagaci česko-kanadských vztahů.

 

Ještě během prosince přijede na Vysočinu viceprezidentka partnerského regionu Champagne Ardenne (Francie) Claudine Ledoux. Program pracovní návštěvy je zaměřen na témata z oblasti školství a kultury. "Francouzská stana vyjádřila zájem setkat se s organizátory Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů a Francouzsko-české hudební akademie Telč. Diskutováno bude i úspěšné partnerství hotelové školy ve Velkém Meziříčí se školou ve francouzském Bazeilles a projedná se i působení lektorky francouzského jazyka, rodilé mluvčí, v příštím školním roce na Vysočině," uvedl k programu Ladislav Seidl.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Kanadská guvernérka navštívila Vysočinu

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.12.2008 / 3.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze