Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropské peníze přispěly k modernizaci silnice II/602 mezi Jihlavou a Velkým Meziříčím

logo
Kraj Vysočina dokončil další projekt z oblasti dopravní infrastruktury, který je spolufinancován ze zdrojů Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod. Podíl dotace z EU činí 85 % celkových způsobilých výdajů, 7,5% přidá státní rozpočet a 7,5% kraj Vysočina.
 

 
 

Stavební práce na projektu II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 1. stavba o délce 12,7 km s celkovými náklady ve výši 175 mil. Kč začaly v září 2007 a byly dokončeny v polovině letošního listopadu. Řidiči teď mohou využívat dva modernizované úseky a to část průtahu Velkého Meziříčí až ke křižovatce se silnicí II/354 a úsek silnice II/602 od křižovatky se silnicí II/351 k Velkému Beranovu. V rámci projektu byla zároveň provedena rekonstrukce propustků a výměna směrových sloupků a svodidel.

 

Projekt je součástí rozsáhlé rekonstrukce silnice II/602, která patří do Páteřní silniční sítě kraje Vysočina a protíná region od Velké Bíteše přes Velké Meziříčí a Jihlavu až do Pelhřimova. Již v říjnu tohoto roku byl za podpory  Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod dokončen projekt II/602 hr. kraje - Pelhřimov, 2. stavba, jehož cílem byla modernizace úseku silnice u Velkého Beranova včetně rekonstrukce tří mostů u Helenína.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 2.12.2008 / 2.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze