Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Humpolec: Nejlepší město pro byznys za rok 2008

byznys
V první desítce nejperspektivnějších míst naší republiky určených k podnikání se umístil i druhý Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí a Nové Město na Moravě.
 

 
 

Nejdůležitější informací ekonomických portálů 29. října v podvečer byla informace o vítězi celostátní soutěže Město pro byznys 2008. Nejperspektivnějším místem pro podnikání v České republice je Humpolec na Vysočině. Vynikl kvalitou lokality, tedy výhodnou polohou s dobrým napojením na dálniční síť, ale také solidní úrovní veřejné správy a nízkými cenami. "Vítězství Humpolce je souběhem několika komponentů, je těžké něco vypíchnout. Stanovili jsme strategii otevřenosti radnice a maximální komunikace," komentoval pro ČT24 výsledek starosta Humpolce Jiří Kučera. Důležitá je podle něj také strategicky výhodná poloha města, která je ve středu pomyslného kříže mezi Prahou, Brnem, Českými Budějovicemi a Hradcem Králové. I druhé místo zůstává na Vysočině. Úspěšný Žďár nad Sázavou bodoval především díky výhodné lokalitě a sedmé nejkvalitnější veřejné správě v Česku. Na dalších místech v první desítce se umístilo ještě čtvrté Velké Meziříčí a šesté Nové Město na Moravě.

 

V průzkumu mezi podnikateli bylo nejúspěšnější Velké Meziříčí. V tomto průzkumu bylo osloveno okolo 11.000 podnikatelů, což z něj činí jeden z největších průzkumů v České republice. "Pohled podnikatelů považujeme za velmi podstatný," podotkl Jiří Herzmann, ředitel agentury Factum Invenio, která průzkum uskutečnila.

„To, že se v první šestce umístila hned čtyři města z Vysočiny je dokladem ideálního prostředí pro současný i budoucí rozvoj podnikání v našem regionu. Tento fakt potvrdila i naše vlastní analýza, která Vysočinu jednoznačně řadí mezi nejdynamičtěji se rozvíjející regiony s ohromným rozvojovým potenciálem," uvedl hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

 

Pořadí měst (co nejméně bodů z 50 kritérií):

 1.Humpolec                               79,2
 2.Žďár nad Sázavou                82,3
 3.Klatovy                                      84,2
 4.Velké Meziříčí                        85,2
 5.Cheb                                        85,3
 6.Nové Město na Moravě       85,4
 7.Třeboň                                     86,4
 8.Domažlice                               86,5
 9.Benešov                                  86,7
10.Prostějov                                87,2

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.10.2008 / 30.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze