Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministr předal automobily a zásahové komplety dobrovolným hasičům

Dva automobily a padesát ochranných oděvů a zásahové obuvi předal ve čtvrtek 9. října 2008 ministr vnitra České republiky Ivan Langer dvanácti jednotkám dobrovolných hasičů z kraje Vysočina. Automobily a zásahové komplety složené z blůzy, kalhot a bot převzali velitelé sborů dobrovolných hasičů spolu se starosty vybraných obcí. Slavnostního předání se zúčastnil kromě ministra vnitra MUDr. Mgr. Ivana Langera a jeho náměstka pro vnitřní bezpečnost Ing. Jaroslava Salivara, také hejtman kraje Vysočina RNDr. Miloš Vystrčil, starosta krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska František Grubauer a ředitel HZS kraje Vysočina Ing. Drahoslav Ryba.
 

 
 

Seznam obcí, kterým byli předány zásahové komplety:

Matějov, Nová Ves na Žďársku, Račice, Sázavka, Bítovčice I, Doupě, Božejov, Libkova Voda, Nový Telečkov a Valdíkov.

 

Každá obec obdržela pět kompletů, které tvoří blůza, kalhoty a zásahová obuv. Komplety byly dodány členům jednotek SDH přesně na míru podle údajů, které během posledních měsíců shromažďoval HZS kraje Vysočina. Ostatní sbory dobrovolných hasičů obcí kraje Vysočina zařazené do kategorie JPO V obdrží zbylé zásahové komplety do konce ledna 2009.

Zásahové komplety pro dobrovolné hasiče pořídilo Ministerstvo vnitra ČR pro celkem 33 300 dobrovolných hasičů v 5 500 obcích po celé České republice.

 

Automobily – nadbytečné vozidla Policie ČR - byly předány obci Jiřice na Pelhřimovsku a Hamry nad Sázavou na Žďársku pro účely jednotky sboru dobrovolných hasičů obce.

 

Podrobnosti k oděvům:

Zásahové komplety za necelých 200 miliónů Kč dodává společnost DEVA F-M, s.r.o., která v rámci veřejné soutěže předložila nejvýhodnější nabídku. Ochranné oděvy jsou dodávány v různých velikostech. Jde o nový typ ochranných oděvů, který odpovídá požadavkům technických norem Evropské unie, zejména EN 15614 a svými ochrannými vlastnostmi je zaměřen na ochranu hasiče při požárech ve venkovním prostředí. Tento jednovrstvý zásahový oděv pro hasiče, který je výběrovým řízením specifikován pro členy jednotek SDH obcí, je vyroben z materiálu Nomex. Oděv z hlediska bezpečnosti práce hasiče dává vyšší komfort, protože má výraznější bezpečnostní prvky a použitý materiál Nomex snižuje riziko přehřátí hasiče u požárů nebo technických zásahů.

Zásahovou obuv za necelých 95 miliónů Kč dodává společnost Obuv Špecial, s.r.o. Zásahová obuv pro hasiče je konstrukčně přizpůsobena různým prostředím při zásahu a je vybavena vnitřní membránou, což je dnes standardní prvek zásahové obuvi u záchranných sborů a odpovídá požadavkům stávajících právních předpisů a norem na uvedenou obuv. Je řešená jako holeňová s možností variabilní úpravy výše nártu nohy.

 

Doplňující informace:

V kraji Vysočina je registrováno 750 jednotek požární ochrany kategorie V (JPO V). Všechny tyto jednotky budou díky mimořádným finančním prostředkům vybaveny ochrannými prostředky. Každá jednotka dostane pět kompletů ochranných zásahových oděvů a pět párů zásahové obuvi. Cílem poskytnutí financí na ochranné vybavení dobrovolných hasičů je zvýšení jejich osobní bezpečnosti a akceschopnosti. Povinnost zřídit dobrovolnou hasičskou jednotku má každá obec. Na katastrálním území zřizovatele pak jednotky slouží k zajištění požární ochrany. JPO V vyjíždějí k zásahu do deseti minut od vyhlášení poplachu a jsou předurčeny pro zásah na území obce.

 

Zpráva převzata od HZS kraje Vysočina

 

Ministr předal automobily a zásahové komplety dobrovolným hasičům

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2008 / 9.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze