Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman jednal s ministrem vnitra. Naděje, že pobočky České pošty na Vysočině zůstanou, vzrostla.

Po týdnech nejistoty, protestů a pocitu bezmoci se dostává obcím na Vysočině naděje, že pobočky České pošty na Vysočině zůstanou v dosavadní podobě. Hejtmanovi Miloši Vystrčilovi se dostalo od ministra vnitra ČR Ivana Langera ujištění, že ministerstvo vnitra jako zřizovatel České pošty v žádném případě nepodpoří žádnou změnu, která by vedla ke snížení kvality služeb České pošty na malých obcích.
 

 
 

Hejtman se do záležitosti vložil, neboť 21 obcím na Vysočině hrozilo, že lidé zde přijdou i o další služby, které Česká pošta výlučně poskytuje.

 

„Úvahu, že v současné době při stávající věkové skladbě obyvatelstva našeho venkovského regionu, může pošty na obcích nahradit   internetové bankovnictví nebo zatím nevyzkoušená a časově nespolehlivá  motorizovaná rozvážka považuji za špatnou. Shodli jsme se s ministrem vnitra na tom, že je nutné, aby se Česká pošta chovala k našim obcím mnohem citlivěji. Není možné, aby kvalita veřejné služby na malých venkovských obcích byla horší než ve městech a jsem rád, že ministr vnitra mě ubezpečil, že má stejný názor,“ řekl hejtman Miloš Vystrčil po rozhovoru s ministrem vnitra Ivanem Langerem.

 

Nyní se připravuje na 9. října, v rámci plánované návštěvy našeho regionu, setkání ministra vnitra ČR Ivana Langera a generálního ředitele České pošty Petra Sedláčka se starosty obcí Vysočiny, kterým Česká pošta oznámila záměr zrušení.
Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2008 / 3.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze