Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Tiskové informace k situaci ve Světlé nad Sázavou

Kraj Vysočina je připraven v případě nutnosti operativně upravit vedení linek základní dopravní obslužnosti v regionu a jízdní řády. Reaguje tak na možnost přesunu pracovních sil ze skláren Sklo Bohemia ve Světlé nad Sázavou k zaměstnavatelům v jiných lokalitách. Samotná Světlá se svým nejbližším okolím pochopitelně nemůže nabídnout dostatek volných míst pro případ, že by byl ukončen pracovní poměr velkého počtu zaměstnanců skláren.
 

 
 

Město Světlá nad Sázavou, Úřady práce Havlíčkův Brod a Jihlava, orgány kraje Vysočina a další subjekty spolupracují na řešení problémů, které v souvislosti s předpokládaným omezením, přerušením případně i skončením výroby ve sklárnách nastaly nebo mohou nastat. Například od pondělka 6. října bude na světelské radnici fungovat poradenské centrum, v němž bude zahrnut mimo jiné posílený potenciál detašovaného pracoviště úřadu práce, posílený sociální odbor městského úřadu a zaměstnanec odboru sociálních věcí a zdravotnictví krajského úřadu.

 

Na čtvrtek 9. října připravuje v městském kině úřad práce a světelská radnice informační setkání se zaměstnanci sklářské firmy. Ta bude spojená s improvizovanou burzou práce. Své nabídky zde budou prezentovat zaměstnavatelé z regionu i širokého okolí. Kraj Vysočina se zavázal zmapovat stávající kapacity středních škol v kraji využívané pro rekvalifikační kurzy a dle možností hodlá nabídku rozšířit a upravit tak, aby co nejvíce odpovídala výstupům analýzy volných míst. Zatím se nabízí nové uplatnění především ve strojírenství a stavebnictví.

 

Během týdne bude připraveno také posouzení možností řešení sociálních dopadů na rodiny zaměstnanců skláren. Z tohoto pohledu budou v centru pozornosti především tzv. samoživitelé a rodiny dosud plně závislé na příjmech ze sklárny.

 

Vzhledem k nejasnému osudu sklárny Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou odborníci doporučují, aby se skláři preventivně zaregistrovali už nyní jako zájemci o zaměstnání u příslušného úřadu práce. „V tomto případě může úřad práce už nyní – i bez platné výpovědi – zprostředkovat a uhradit vhodnou rekvalifikaci,“ uvedl ředitel Úřadu práce v Havlíčkově Brodě Martin Kouřil. „Kraj je připraven pomoci s úhradou nákladů spojených s dopravou zájemců na kurzy a dále být úřadu práce nápomocen při organizaci rekvalifikací,“ doplnil Jiří Vondráček, radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2008 / 3.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze