Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jihlavský jarmark profesí nabídl žákům škol životní cíl

jarmark profesí 2008
Dvanáct jihlavských firem nabídlo žákům 8. a 9. tříd studujících v okrese Jihlava výběr alternativy budoucího studia na střední škole. Osvědčenou praktiku prezentace firem modifikoval Institut trhu práce ve spolupráci s Úřadem práce v Jihlavě a ve dnech 19. – 20. září prezentoval nabídku pracovních příležitostí několik firem regionu působících v oborech strojírenském, elektrotechnickém, potravinářském, ve stavebnictví a v dopravě doplněnou zajímavými výhodami během studia.
 

 
 

Návštěvníci – především žáci a jejich rodiče, kteří byli adresně prostřednictvím dopisu informováni o Jarmarku profesí dostali možnost sledovat praktické ukázky pracovních činností nejžádanějších řemesel, na informačních panelech si mohli udělat sami přehled o významných zaměstnavatelích, středních školách a odborných učilištích na okrese Jihlava a prohlédnout si přehledy nejvíce poptávaných profesí včetně očekávatelného platového ohodnocení. Střední školy a střední odborná učiliště představily obsahy svých vzdělávacích programů, stroje a přístroje, se kterými se žáci v průběhu studia setkají a ukázky nácvikových pracovišť. „Každou celou hodinu vyjely autobusy na prohlídku zajímavých výrobních provozů téměř poloviny vystavujících společností. „Nejen žáci a jejich rodiče, ale i široká veřejnost tak měli možnost seznámit se se současnou situací i s aktuálními trendy na trhu práce, získat důležité informace o náplni práce v jednotlivých profesích, uplatnitelnosti na trhu práce po absolvování studia a případně navázat první kontakty s potenciálními zaměstnavateli,“ uvedl ředitel Úřadu práce Jihlava Jiří Hrdlička.

Akce proběhla v rámci projektu Institutu trhu práce, který je financován z Evropského sociálního fondu, finančně přispěl i kraj Vysočina.

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí

    Krajský úřad kraje Vysočina

    Tel.: 564 602 328

 

Jihlavský jarmark profesí nabídl žákům škol životní cíl

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2008 / 22.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze