Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Přibyslavské Nocturno 2007 - 7. ročník hudebního festivalu / Přibyslav

 

 
 
název
Přibyslavské Nocturno 2007 - 7. ročník hudebního festivalu / Přibyslav
organizátor autor
Jaroslava Janů (festival probíhá pod záštitou Římskokatolické farnosti Přibyslav)

Termín a místo konání festivalu: 10. října 2007 – 13. října 2007 Přibyslav.
Nocturno je třídenním především hudebním festivalem, ale také festivalem mnoha dalších uměleckých forem (literatura, divadlo, výtvarné umění) pořádaným každoročně Římskokatolickou farností Přibyslav ve spolupráci s městem Přibyslav v návaznosti na bramborářské dny.
Jde o setkávání amatérských umělců převážně z Vysočiny, kteří se představují v prostředí našeho malého města zdejšímu publiku, publiku z blízkého okolí a se vzrůstající popularitou festivalu také stále více návštěvníkům mimo rámec regionu. Základ festivalu tvoří vystoupení amatérských sborů, kapel a sólistů, jež doplňují vystoupení profesionálních umělců, často pocházejících z Přibyslavi a okolí. V roce 2006 byla do koncepce programu úspěšně zařazena také literární sekce, která si klade za cíl představit také především regionální autory a interprety poezie, divadla a dalších literárních forem.
Festival je realizován ve třech dnech s tím, že první večer (páteční) je tradičně ve znamení hudby rockové, folk-rockové, worldmusic a dalších, většinou spíše nekomerčních, hudebních žánrů, a odehrává se v úžasném prostoru farské stodoly.
Sobota odpoledne pak patří spíše komornějším produkcím – divadlo, poezie, komorní hudební žánry. Sobotní večer je vyhrazen pro „velký koncert vážné hudby“ ve farním kostele v Přibyslavi.
Celá akce je pak zakončena v neděli ráno hudebním doprovodem bohoslužeb v podání různých umělců. Součástí akce je také tradiční setkání a posezení účinkujících ve farním sále.
Cíle festivalu:
- představení regionálních umělců, kapel, souborů a nově i autorů a interpretů různých literárních forem (poezie, divadlo atp.)
- propagace nekomerční, menšinové kultury
- propagace vážné - klasické hudby
- setkání umělců z různých měst
- rozšíření možnosti vystoupit pro kvalitní amatérské soubory
- propagace mladých literárních umělců
- možnost alternativního využití volného času a kulturního vyžití občanů.
Hlavní myšlenkou festivalu je představit návštěvníkům hudbu a umění vůbec v širších souvislostech a pohledech, jako nástroj vyjádření a obohacení člověka člověkem.
www.nocturno.wz.cz

Přibyslavské Nocturno 2007 - 7. ročník hudebního festivalu / Přibyslav
 
Zodpovídá: Bc. Veronika Švarcová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2008 / 7.3.2008
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze